Ocena kierowcy - Subaru Impreza I Sedan

Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: 5 lat
Subaru Impreza I Sedan 1.8 i 4WD 103KM 76kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mam nietypową wersję amerykańska, mianowicie Subaru Impreza GC z 1995 roku, napęd na przód, skrzynia automatyczna z beżową deską rozdzielczą i jasną tapicerką. Samochodem jeżdżę od 5 lat, zrobiłam nim w tym czasie około 67000 kilometrów.
Silnik nie przysporzył mi najmniejszych nawet problemów, jedyne naprawy jakich dokonałam w tym czasie to wymiana przegubu i w ostatnim czasie cewki. W kwestii wydatków na naprawy, mój egzemplarz to auto-marzenie.
Automatyczna skrzynia biegów również nie uległa żadnej awarii, biegi zmienia płynnie i jest genialnym rozwiązaniem do jazdy po mieście, chociaż najprawdopodobniej przyczynia się do ciut większego spalania.
Auto wspaniale trzyma się drogi, na zakrętach jedzie jak przyklejone.
Klimatyzacja w tym samochodzie to mistrzostwo świata. Mimo, że to klimatyzacja ręczna, to wystarczy chwila, aby w nagrzanym po wielogodzinnym staniu na słońcu samochodzie, zrobiło się przyjemnie chłodno. Nigdy nie włączyłam MAX AC, a po jakichś 5-10 minutach zwykłą klimatyzację muszę skręcać z 5 do 2, bo robi się za zimno.
Z przodu miejsca jest wystarczająco, natomiast z tyłu mogłoby być go ciut więcej. Poza tym nie wiem czy we wszystkich tak jest, ale w moim egzemplarzu jest problem, kiedy samochodem jeżdżą 4 osoby. Samochód siada i na zakrętach niestety szorują nadkola.
Tak jak pisałam wcześniej, na naprawy wydałam naprawdę bardzo mało pieniędzy. Na pewno ciut więcej trzeba wydać na naprawę karoserii, która niestety, typowo dla japończyków z tamtych lat, rdzewieje na potęgę.
Samochód zawiódł mnie ze 3 razy - raz przez słaby akumulator (nie wina samochodu, wiadomo), raz kiedy nagle przestały stykać kable i samochód zgasł i po przekręceniu nie świeciły się żadne kontrolki, trzeba było "pomerdać" kablami w odpowiednim miejscu i wszystko wróciło do normy. Trzeci raz, kiedy padła cewka, jednak nie uniemożliwiło mi to dalszej jazdy, po prostu trząsł się na niskich obrotach.
Poważniejszych usterek nie odnotowałam.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 4WD 103KM 76kW [l/100km]

11,7