Ocena kierowcy - Subaru Legacy IV Kombi

Silnik 2.0 TD 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Subaru Legacy IV Kombi 2.0 TD 150KM 110kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd na cztery koła plus zawieszenie do tego mocny silnik rewelacja.
Silnik : Mocny, oszczędny, i wbrew opiniom mało awaryjny. Trzeba dbać
Zawieszenie : Rewelacyjny trzyma się drogi jak przyklejony.
Posiadam Subaru legacy kombi z silnikiem diesla od 2013r i wbrew powszechnym opiniom o montowanym w nim silniku diesla jest nad wyraz mylny. Podczas mojej niekrótkiej przygotuj z tym samochodem z czystym sumieniem mogę go polecić nic złego mnie nie spotkało żadnej niespodziewanej awarii jak to mówią jak się dba tak się ma proste. Silnik ma przejechane 240tys a pracuje jak zegarek sama przyjemność z jazdy. Spalenie po mieście oscyluje w granicach 6l więc można powiedzieć że jest rewelacyjne jak na taką pojemność. Legacy jest idealnym autem dla rodziny pojemne a na trasie czy podczas ruszania można zawstydzić nie jednego posiadacza niby lepszych aut
Jak pisałem wyżej silnik super jak ktoś dba jeździ tak jak się należy nie katuje na krótkich dystansach na wysokich obrotach wymienia olej co 10-12 tys może być pewny że silnik będzie służył długie lata. Jest lepszy niż CDTI, dCi TDI itd.
Jeden minus na trasie brakuje 6 biegu
Stały napęd na cztery koła rewelacja bez problemu na letnich oponach rusza pod ośnieżone wzniesienie. Na zakrętach jedzie jak po szynach.
Po 11 latach zero rdzy
Odparowanie szyb odbywa się naprawdę szybko dwustrefowa klimatyzacja robi robotę.
Trochę głośny na początku jak jest zimny silnik ale to standard w silnikach diesla.
Są rzeczy tańsze i droższe jak w każdy samochodzie ale większej tragedii nie ma.
Ocenia legacy jako dobrze zrobiony samochód po 11 latach nic nie trzeszczy jest ok.
Mi żadne większe usterki nie spotkały poza normalnymi eksploatacyjnymi naprawami np. jak sprzęgło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 150KM 110kW [l/100km]

5,9