Lista ocen Suzuki Grand Vitara II (133) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tweedy
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
Hmm opiszę tu z grubsza wszystko co w tym czasie robiłem z samochodem. Co do usterek to przestały działać spryskiwacze lamp (jeszcze nie diagnozowałem) i w sumie to tyle. Z części eksploatacyjnych (które za usterki oczywiście uznać nie można) to wiadomo podstawy takie jak wycieraczki, żarówki (wewnątrz/zewnątrz), filtry, płyny, oleje (również w skrzyni i dyfrach!). Poza tym przetoczone tarcze, wymienione świece, łączniki i gumy...
~Don
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Drobiazgi ale wkurzaja: plastiki w bagazniku popuszczaly na zaczepach i nijak to na dluzej poskladac. Samo sie rozchodzi. Wymiana zarowki postojowej z przodu - dramat - tylko serwis przez odkrecone nadkole! Silnik jak to francuski diesel: przy 40 tys km wyciek oleju - naprawiony na gwarancji. 45 tys- blad P0670 (taki zolty zygzak) czyli padly 2 swiece zarowe (310 zl nie w ASO). Po 3 latach uzupelnic musialem klime (150zl). DPF - lubi sie...
~Mr.E
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
przez 5 lat użytkowania, 176 000 km zepsuło się: tylne tuleje wahaczy P; radio - wymienione na gwarancji; spryskiwacz szyby czołowej - silniczek - ale to moja wina pryskałem pomimo braku płynu; tuleje stabilizatora - 4 razy; zgubiłem plastikowe osłony pod silnikiem - słaby punkt na offroad, teraz mam z blachy ryflowanej; sparciała osłona przegubu zewnętrznego półosi prawej - do wymiany poszła cała półoś - część nie występuje osobno.
~Jan
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
Nie psuje się zbyt wiele - to nie jest kapryśne auto, przez cały okres użytkowania nigdy nie pojawiła mi się kontrolka check engine czy inny błąd. Nie ma poważnych wad konstrukcyjnych (problemem jest np uszczelnienie drzwi - stąd pod uszczelkami pojawia się czasem korozja), ale w porównaniu do listy problemów współczesnych i wiele droższych aut to generalnie samochód nie wystawiający właściciela na próbę nerwów.
~Don
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
O silniku pisalem (kontrolka zolty zygzak) i DPF. U mnie w bagazniku popuszczaly platkikowe zaczepy wiec plastiki troche odstaja. Jak je walne to trzymaja sie sie ze 2 dni. Acha, zarowki!!! Szok, skosni wszedzie maja swoje standardy i tak: oswietlenie kabiny -zarowka jest krotsza od europejskiej wiec 5x drozsza. Zarowka polaczona do stopu i pozycyjnego tylnego swiatla jest wsuwana a nie obrotowa wiec tytaj 6x drozej.
~art_mir@wp.pl
SUV 2.7 i V6 24V 173KM 127kW
przejechałem około 10000 km, i narazie spalona żarwka, i raz zablokowany imobilajzer /panic/ i konieczność wizyty w serwisie na komputer, reszta OK, niestety odtwarzacz płytowy po wsadzeniu płyty czyszczącej odmówił dalszej współpracy!! nie naprawialne!! wymieniłem!! / na koszt poprzednika bo sam to zrobił/ ale wiem że trzeba uważać!!!
~krzysieklew@inteia.pl
SUV 1.9 DDiS 129KM 95kW
jak na razie, nic nie siadło z małych rzeczy. Zmarszczyła się nieznacznie osłona nadkola (od wewnątrz, nad kołem) od tego, że pochlapałem paliwem przy tankowaniu. Ściekło trochę raz i drugi na tą gumę (albo coś podobnego do gumy) i się powybrzuszało. Trudno to zauważyć z zewnątrz, ale jak się przyjrzeć, to widać.
~cezary58
SUV 2.7 i V6 24V 184KM 135kW
Nie stwierdziłem na razie ,żadnych poważnych ani mniej poważnych usterek. poza czujnikiem ciśnienia powietrza w kole . komlet naprawczy czujnika kupiłem za 34 zł z przesyłką i sprawa rozwiązana . Konieczna terminowa wymiana płynów i olejów . a samochód odwdzięczy się bez awaryjną eksploatacją.
~cezobi
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
nigdy nie wracałem na lawecie,wycieki ze skrzyni biegów ale to wina nie wykształconych mechaników serwisu,nie ma co się oszukiwać dobry mech ma swój zakład,reszta pracuje w serwisach gdzie są zmuszani do cięcia kosztów,zapłaciłem u mech za usługę drożej jak w serwisie ale problem z wyciekiem znikł.
~User
SUV 1.9 DDiS 129KM 95kW
W zasadzie drobne usterki nie występują. Padł mi CD, ale to siemens - czego można się było spodziewać. Spamochód był sprowadzony z Francji i okazało się że, nie można przestawić języka na inny niz francuski (w Volvo mołem wybrać jeden z 6. języków). Beznadziejny sposób wyniany żarówek.