Lista ocen Suzuki Grand Vitara II (140) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek M
SUV 5d Facelifting 2.0 140KM 103kW
Jest oki. Oczywiście są cichsze samochody ale też zdecydowanie głośniejsze. Spodziewałem się większego hałasu a tu miła niespodzianka przynajmniej w moim odczuci. Tak jak mówiłem jeśli chodzi o sam silnik to w seacie toledo II przy wysokich obrotach było jakby głośniej. Wiadomo w tym samochodzie trochę bardziej szumią opony oraz powietrze opływające nadwozie ,ale tez terenówka jeździ się wolniej. Generalnie nie ma do czego raczej sie przyczepić
~wheelie@interia.eu
SUV 1.6 i 16V 106KM 78kW
Nie wiem co zawiniło w tym wypadku ale samochód jest poprostu bardzo źle wyciszony. Problem pojawia się np. podczas jazdy w mieście gdy chcemy posłuchać muzyki. Gdy się stoi muzyka robi się zbyt głośna a pojazd cihy, a przy jezdzie pojazd wydaje szumy i odgłosy o wysokim natężeniu dźwięku. Nie polecam tego samochodu jeśli ktoś rozpatruje ten aspekt jako dość istotny.
~cezary58
SUV 2.7 i V6 24V 184KM 135kW
Silnik cichy z pięknym brzmieniem.Samochód wysoki kanciasty. w związku z czym słyszalny szum opływu powietrza. Mam założone opony całoroczne co obniża trochę komfort wyciszenia . ale nie muszę ich zmieniać 2 razy w roku. i parę groszy zaoszczędzone. opny przy stałym napędzie 4x4 na śniegu spisują się rewelacyjnie.
~Kacper
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
Auto jest głośne na zewnątrz jak i wewnątrz. Słabo wyciszona komora silnika jak i szum z napędów mogą po dłuższej trasie dokuczać. Do 110 jest ok, jednak po kilku godzinach należy zrobić przerwę i posiedzieć w spokoju. To sprawia, że muzyka też gra głośno i momentami robi się już za dużo dzięków.
~drewnopal@gmail.com
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
no tu jedynie trochę gorzej, ale przecież stały napęd 4x4 robi swoje, dużo by tutaj pisać o moich próbach wyciszania ale powiem tyle, że tuż za siedzeniami kierowcy i pasażera należy szukać przyczyn hałasów ( kiepska lub brak izolacji dźwiękowej między częścią użytkową a bagażnikiem..)
~Jurek ze St. Woli
SUV 2.7 i V6 24V 173KM 127kW
Silnik V6 2.7 pracuje bardzo równo i cicho. Zapala bezproblemowo na 25 stopniach mrozu. Niestety przy większych prędkościach jest trochę głośniej- ale znowu porównuję z grand voyagerem, w którym panowała idealna cisza. Podobno od 2008 r. grand vitara została lepiej wyciszona.
~Max
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Tak jak pisałem wcześniej dziwne odgłosy pracy silnika poza tym głośny, stukające zawieszenie przy pokonywaniu nierówności (ten typ tak ma i nie chodzi o luzy), głośna praca układu przeniesienia napędu, stukająca klapa tylna, jednym słowem ZERO komfortu !!!
~Jan
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
Silniki benzynowe mają raczej wysokoobrotową charakterystykę, więc albo jest cicho, albo dynamicznie, jeśli będziemy chcieli rozpędzać się z niższych biegów. Na autostradzie jest ok do 120-130 km/h, potem szumy stają się dokuczliwe.
~Mr.E
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
jak pisałem wcześniej, powyżej 120 km/h robi się głośnood silnika, na dziurach trzeszczą plastiki w bagażniku i lata osłona od szyberdachu - przyzwyczaiłem się i nie przeszkadza mi to - w pumie i oplu było gorzej
~chaoswarrior@interia.pl
SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW
Chyba najlepiej wyciszone auto w jakim jeździłem. Po dwa komplety uszczelak na drzwi. Praktycznie izoluje to od dźwięków otoczenia. Jedynie przy wyższych szybkościach słychać szum powietrza. Dźwięk silnika mógłby być ładniejszy.