Ocena kierowcy - Suzuki Swift II Hatchback

dabrowskir@zetokatowice.pl, 21 lat temu
Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 1995
Suzuki Swift II Hatchback 1.0 i 56KM 41kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Całość zaliczyłbym na 4+. Piątki nie dam za łomot w środku, trzeszczące plastiki, za wysoką burtę bagażnika i małe fotele.
Niezła zapalniczka. Zrywna jak należy. Nie mam zastrzeżeń.
O ile 1, 2 i 3-ka idą dynamicznie, o tyle na czwórce auto musi sie rozbujać. Trochę to uciążliwe przy wyprzedzaniu; właściwie wyprzedzanie na 4-ce to taka sama adrenalina jak wyprzedzanie maluchem. Tak więc redukcja do 3-ki konieczna.
Za miękkie zawieszenie - przy ostrych łukach ostro się przechyla.
Auto jest mocno przeszklone, nie ma jakichś dziwnych okienek, słupków itp zasłaniaczy. Lusterka boczne w porównaniu z lusterkami z seicento są gigantyczne.
Praktycznie acz nie bez wad. In minus przełączniki pod kolumną kierowniczą (ogrzewanie szyby tylnej, regulacja poziomu świateł, światła przeciwmgielne) to jakaś pomyłka. Żeby tam się dostać trzeba wpychać ręce między kolana jak nie powiem komu :)
Grzałka buzuje jak należy. Chłodzenie też jest ok. Byłem w Chorwacji i bałem się że bez klimy umrę w czasie jazdy. Nie umarłem :)
Małe auto - mało miejsca. Tym bardziej że w takiej małej bryle zmieszczono jeszcze całkiem spory bagażnik (280 l). Niemniej sziedzę raczej wygodnie, ale cztery dorosłe osoby w kilkustekilometrowej podróży nie mają sie fajnie. Przestrzeni wystarczy natomiast dla 2 dorosłych osób i dziecka + oczywiście góra bagaży.
Koleżanka skarżyła się, że jej yaris buczy jak odkurzacz. Nie siedziała nigdy w swifcie przy 150 km/h. Jeżdżę często autostradą na Wrocław. Trasę robię w 1,5 godziny, ale łeb to mało nie pęka.
5 litrów przy spokojnej jeździe. Nogę mam ciężką, więc w mieście zbiera 6 l, a w trasach długich i szybkich przy max obrotach nawet i 7.
Nic dodać nic ująć.
Na liczniku jest już 102 tys. km. Wymieniłem pasek rozrządu (zalecenie instrukcji obsługi) i zapalniczkę.
Suzuki Swift II Hatchback