Ocena kierowcy - Suzuki Swift II Hatchback

szalwinskiw@stovit.com.pl, 23 lat temu
Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 1995
Suzuki Swift II Hatchback 1.0 i 56KM 41kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre autko, zwlaszcza jak na cene ok 30000 zlotych.
Elastycznosc niezla jak na tak maly silnik, kultura pracy: coz... 3 cylindry, bez szalu, ale niezle. Szybko sie nagrzewa do temp. roboczej, rewelacyjna trwalosc silnika.
Niezla, niezle zestopniowana, przy tak duzym przebiegu dalej precyzyjna.
Absolutna rewelacja: twardy jak deska, co bardzo lubie. Bezpieczny.
Bardzo dobra, i to mimo niskiej pozycji (w innych autach tej klasy siedzi sie wyzej, co mi zreszta malo odpowiada).
Nie jest zle, mam 182 cm wzrostu i sie mieszcze bez problemow, chociaz za mna ponoc juz siadzie tylko dziecko :). Rozmieszczenie przelacznikow dobre. W wersji GL brak paru przydatnych drobiazgow jak uchwyty nad drzwiami, kieszenie na drzwiach...
Rewelacja. W Tico bardzo chwalilem, a w Swifcie to juz po prostu nie ma o czym mowic. Jest super.
Przy moim wzroscie (182 cm) mieszcze sie naprawde dobrze i wygodnie, ale z tylu juz wiele miejsca nie ma. Jezdze najczesciej sam, wiec to dla mnie maly problem :)
W "moim" (sluzbowym) aucie, w wersji GL bez rewelacji, jest dosc glosno, ale nie jest zle. A w koncu GL to wersja naprawde mocno odchudzona (wyciszenie rowniez).
Nie oszczedzam na paliwie, samochodu tez nie zreszta (sluzbowy, wiec nie mam motywacji :) ale pali sporo ponizej 6 litrow (jezdze drugi miesiac, zrobilem prawie 7000 km). W trasie zwykle mam ok. 4 tys obr/min. (okolo 13 km/h). W miescie tez nie jestem zawalidroga. Dosc drogie czesci, czeste przeglady, beznadziejna dostepnosc serwisu w woj. Kujawsko-Pomorskim.
W wersji GL (cena 30000 zlotych): rewelacja. Chociaz aktualnie moze Swiftowi zagrozic Lanos 1.4 za te same pieniadze (koszty utrzymania sporo nizsze).
Drobiazgi, a i tu prawie nie ma problemow (a przebieg 94000 km :)
Brak.
Dziennik kosztów dla Suzuki Swift II Hatchback 1.0 i 56KM 41kW