Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

juliusz, 18 lat temu
Silnik 1.0 i 53KM 39kW
Rok produkcji 2000
Suzuki Swift III Hatchback 1.0 i 53KM 39kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
to dziwne że ten z pozoru delikatny samochód jest tak bezawaryjny zresztą wierzyłem w japońską niezawodność i dlatego wolałem kupić swifta niż np. skodę fabię. wczoraj sprawdzałem tylne szczęki bo samochód już przejechał 91ys km a tu hamulce w świetnym stanie. Wyminiłem też rozrząd (miesiąc temu) choć tak naprawdę niepotrzebnie bo stary pasek wyglądał bardzo dobrze. Samochód niedoceniony na rynku dzięki czemu można go tanio kupić na rynku wtórnym. Największy minus swifta to kiepskie materiały wewnątrz i wysokie ceny niktórych części zamiennych (np. zderzaków- trzeba kupować używane) zalety to niezawodność, małe spalanie, zwrotność
kultura pracy niezbyt wysoka gdyż silnik posiada trzy cylindry, elastyczność ok, dobre przyśpieszenie
ok ale przełożenia mogły by być krótsze
nie jest to samochód dla tych co lubią "poszaleć" ale zawieszenie nie jest chałaśliwe, na naszych dziurawych drogach spisuje się doskonale po prostu super niezawodne po sześciu latach eksploatacji nic nie robiłem i nadal jest w super stanie, najwyższa ocena za wisoki prześwit umożliwia pojazdowi wjazd na wysokie krawężniki
brak zastrzeżeń autko jest doskonale przeszklone
bez więkrzych uwag poza żle usytuowanym przycisku podgrzewania tylnej szyby i elektrycznej regulacji wys. świateł
jest ok ale jeśli na zewnątrz pada a wewnątrz autka są cztery osoby wówczas tylne szyby są wciąż zaparowane, ponadto wentylator jest za głośny, ogrzewanie za to jest super
mam 1,9m wzrostu i brakuje mi trochę miejsca nad głową muszę maksymalnie odsunąć fotel a oparcie pochylić, wbrew pozorom ztyłu jest całkiem dobrze
szkoda że nie zamontowałem dodatkowo plastikowych nadkoli bo szum toczenia opon jest zbyt słyszalny
uważam że niektórzy zaniżają prawdziwe spalanie ja robię bardzo dokładne pomiary i na trasie samochód pali 4,9 do 5,2 litra na 100km a w mieście od 6,5 w lecie do 7,7 litra w ziemie
ja kupiłem go za 33tys jest to wersja GLS wówczas ciężarowa, przerobiona teraz na osobówkę. Po zakupie myślałem czasem że przepłaciłem ale teraz wiem że nie popełniłem błędu
muszę wymienić sworzeń w lewych drzwiach, które się nieco opóściły (mam trzy drzwiową wersję Swifta)i nie wiem dlaczego ale nie działa mi elektryczna regulacja lusterek, która według mnie to zbytek
właściwie nie wiem cz to poważna usterka ale mo samochód naprawił dopiero elektryk w serwise Sużuki (wcześniej byłem u trzech elektryków i nikt nie wiedził co mu jest) i co zabawne elektryk z serwisu mimo że naprawił misamochód też nie we co było przyczyną że samochód nie palił po prostu elektryk wpinał iodpinał kable aż do skutku,a już podejżewano awarię komputera mimo to samochód oceniam jako bezawaryjny
Suzuki Swift III Hatchback