Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

Ellute, 13 lat temu
Silnik 1.3 i 68KM 50kW
Rok produkcji 1997
Suzuki Swift III Hatchback 1.3 i 68KM 50kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Uwielbiam ten dźwięk!!!
Auto jak dla mnie:) Kobietkom polecam. Tylko uważajcie na zakrętach - autko jest lekkie! Solidne, japońskie - a właściwie węgierskie cacko! Węgierskie poznacie po chowanej antence nad głową kierowcy;)
Piękne, równe obroty
Czasem jedynka wchodzi za drugim razem, podobnie jak wsteczny (trzeba odpuścić sprzęgło i powtórzyć wrzucenie biegu). Da się przyzwyczaić:)
terkocze przy ruszaniu (przeniesienie napędu?) Trzeba uważać na zakrętach - zwolnić troszkę i wtedy na pewno nie wypadniemy:)
Wystarczą dobrze ustawione lusterka i wszystko widać jak na dłoni:)
trochę nisko się wsiada i siedzi, ale na pewno wygodniej można się rozsiąść niż w Ticusiu ;p Przynajmniej nogi można swobodnie wyciągnąć :)
Zimą bardzo szybko się rozgrzewa, latem chłodzi - nic dodać nic ująć :)
Pozycja za kierownicą i pasażera b. wygodna. Troszkę nisko, ale da radę.
Jak się ma na tylnej półce ciężkie głośniki, to wali jak nieszczęście (jadąc po dziurach). Reszta+plastiki do zniesienia ;) Nie muszę mieć luksusów, choć i one kuszą.....
Trzeba dbać i będzie dobrze. Wszystko wymieniać na czas, konserwować... Na paliwie nie da się zaoszczędzić zimą (jak każde inne auto), ale latem i w trasie... 5,2 l. Średnie zużycie w cyklu mieszanym około 6,5 l. Max. 7,5l. Jakoś tak, około.
Nie ma konkurencji: zapłaciłam za Suzkę 4500. Żaden Seicento, czy Corsa. Swift ma lepsze parametry i osiągi, a kosztował MNIEJ!
Jeżdżę od niemal roku, zainwestowałam w: 1 wahacz, 1 przegub, pasek rozrządu z pompą, świece NGK, akumulator Centra + kable zapłonowe, kopułkę i palec. Na tym wszystkim akurat oszczędzić się nie da.
Nic poważnego się nie stało. W mrozy padł akumulator, ale to przez dyskotekę na kablach WN. Wymieniłam kable, kopułkę i palec+świece NGK i akumulator Centra - po kłopocie. Poprzedni właściciel o to nie zadbał - kable rozpadały się w rękach... Więcej grzechów Suzki nie pamiętam :)))
Suzuki Swift III Hatchback