Ocena kierowcy - Suzuki Swift V Hatchback 5d

BoL, 11 lat temu
Silnik 1.2 VVT 94KM 69kW
Rok produkcji 2012
Suzuki Swift V Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
W mojej opinii auto jest bardzo udane pod warunkiem, że kupuje się je świadomie. Nie rozumiem spotykanych w opiniach na stronie AC zarzutów o małym bagażniku lub słabej widoczności - kupujący auto nie wiedział o tym? Poza tym to jest auto miejskie - spokojnie na co dzień podróżują nim 4 osoby, natomiast na wakacje do Chorwacji się już nim raczej nie wybiorą. Bardzo ładny z zewnątrz, przyjemny i na pewno nie "plastikowy" w środku, dobrze się prowadzi o dobrze się w nim czuję.
Leniwy w zakresie niskich obrotów ale do codziennej jazdy wystarcza. Zabawa zaczyna się powyżej 3 tys. obrotów a naprawdę ciekawie jest powyżej 4. W trasie wystarczająco żwawy aby wyprzedzić ciężarówkę czy nawet kilka. Cichy przy normalnej jeździe, na wyższych obrotach dosyć głośny ale brzmi przyjemnie. Konkurencja w tej klasie nie ma nic do powiedzenia, bo nikt za podobną cenę nie oferuje silnika o podobnej mocy.
Zdarzy się czasem, że wsteczny trzeba wrzucić dwa razy, poza tym zupełnie normalna.
Bardzo precyzyjny, dosyć twardy, w sam raz do jazdy miejskiej.
Nie można nic zarzucić. Ogromne lusterka powodują, że widzimy wszystko wkoło auta. Nie mam pojęcia o czym piszą kierowcy twierdzący, że małe okna Swifta powodują słabą widoczność - małe okna są w tylnych drzwiach więc co to ma do widoczności kierowcy?
Sterowanie radiem w kierownicy, reszta standardowa - ani dobra ani zła. Troszkę skomplikowane sterowanie światłami i wycieraczkami ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Bez zarzutu, natomiast nawiew jest dosyć głośny - na 3 i 4 stopniu jest już nieprzyjemnie hałaśliwie.
Cztery osoby podróżują bardzo wygodnie natomiast trzeba mieć świadomość, że to jest małe auto miejskie więc nie należy się spodziewać komfortu limuzyny. Wysokie osoby z tyłu się nie wyciągną.
Przy prędkościach powyżej 100 km jest głośno, chociaż nie od silnika ale od powietrza i kół.
Dotychczas po przejechaniu 3500 km komputer twierdzi, że auto zużywa 6.2 litra na km przy jeździe pół na pół miasto i trasa. Nie mam ciężkiej nogi ale nie jestem też zawalidrogą. Awarii żadnej dotychczas nie było.
Moim zdaniem w tej klasie, za te pieniądze nie ma lepszego wyboru. Zastanawiałem się nad innymi małymi samochodami, jednak za podobną cenę mają one dużo gorsze wyposażenie lub dużo słabszy silnik. Za 42.000 (cena w wyprzedaży rocznika) dostajemy 5-drzwiowego hatchbacka o sportowym charakterze, z klimatyzacją, radiem, ABS, ESP i 7 poduszkami - mnie do szczęścia brakuje tylko tempomatu, który jest dostępny tylko w najwyższej wersji wyposażenia.
Za wcześnie żeby coś powiedzieć
Za wcześnie żeby coś powiedzieć