Lista ocen Suzuki Vitara III SUV (53) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alix
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Sama skrzynia jest dobrze zestrojona i precyzyjna, jedyną wadą wersji 1.6 jest teoretycznie brak 6. biegu... ale np. w praktyce 5. w Vitara ma takie samo przełożenie jak 6. w HR-V - więc generalnie obroty na autostradzie te same, a mniej wachlowania na mieście. SUVów nie kupuje się do dynamicznej jazdy, więc ja akurat nie mam o to pretensji.
~Daniel
SUV 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
Spisuje sie rownie dobrze jak silnik. Plynnie zmienia biegi. W pewnych warunkach glupieje podas jazdy na tempomacie adaptacyjnym, potrafi szukac odpowiedniego biegu, wowczas ja ingeruje, zmieniajac biegi lopatkami przy kierownicy i wszystko wraca donormy. Jako ciekawosta-skrzynia bezobslugowa. Czy to zaleta?
~Mario1408
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Manual bez 6- tego biegu, ale nie odczuwam braku szóstki. Przełożenia są dobrze dobrane i jeździ się wygodnie tzn. nie ma nadmiernego machania lewarkiem. Ruch lewarka jest pewny i precyzyjne. Czasami jest problem ze wstecznym, nie chce wskoczyć za pierwszym razem, trzdba unieść lekko sprzęgło dopiero wskoczy.
~robbert
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
6-biegowa z odpowiednio dobranymi przełożeniami. Na tzw. kick-down reaguje szybko - bez problemu z 6 biegu zrzuca na 3. Przy prędkościach 90-100 km/h obroty silnika w granicach 1500 - 1800 .Przyjemny dodatek to łopatki do ręcznej zmiany pod kierownicą - bez dopłaty! :)
~mariusz
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Gałka ma troche za długi skok, ale jest bardzo precyzyjna. Brakuje mi 6 biegu na trasie, gdyż wtedy znacznie wzrasta spalanie. Mam wrażenie iż skrzynia jest zaprojektowana do jazdy przy niższych prędkościach by poprawić ekonomikę spalania.
~Jacek
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
5 biegów to za mało, przydało by się inne ze stopniowanie skrzyni i szóstka. Było by również ciszej w aucie przy większych prędkościach. W końcu z tym silnikiem Suzuki sprzęga również 6 biegową automatyczną skrzynię.
~Dziad_borowy
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Jak to japończyk. Wsteczny od czasu do czasu haczy. Nie jest wybitnie precyzyjna, ale daje radę. Przełożenia dobrane są niemal dobrze. Jak dla mnie za krótka jedynka i dwójka, ale to, wiem, dziwne moje upodobanie.
~uradowany Vitarą
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
szkoda, że nie ma 6 biegu ale w zasadzie przydał by sie powyżej 140km/h ,a i tak autostrad mamy jak na lekarstwo i prawko też można stracić na mieście więc rozwaga i 1.6 wolnossący będzie ok
~Paweł
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Skrzynia 5 biegowa mogła by się wydawać że jest o jeden bieg ucęta ale jest tak zestrojona że przy 130km/h jest nieco ponad 3 tys obrotów . Także tu daje ocenę 4,5 na 5.

Usterki Suzuki Vitara III

Suzuki Vitara III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Pierre
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Miękko wchodzą biegi, bez wysiłku, dla mnie bardzo mocny punkt tego auta. Drażniło mnie z początku, że 5 bieg w zasadzie już można wrzucać przy 55-60 km/h, przyzwyczaiłem się..
Suzuki Vitara III SUV