Ocena kierowcy - Syrena 105

kuklamusicpoczta.onet.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1975
Syrena 105 0.8 27KM 20kW 1972-1983 - Oceń swoje auto
To nie było całkiem złe auto.Ja posiadałem syrenę w latach 1984-86 a moi rodzice mieli ją od 1975 roku.Osiągnałem nią nawet 130 km/h i poszłaby dalej,ale już się bałem o zawieszenie.Nie była niezawodna ale i tak dała mi sporo radości.Wspominam ją dobrze .
porównywalne z wartburgami
przy pełnej synchronizacji nie było trudno kulturalnie zmieniać biegi(w modelach 100-103 już nie było to takie proste)
jeżeli szew na półośce nie zgadzał się ze szwem na krzyżaku,chciało urwać kierownicę od drgań
mimo mojego wzrostu 178 cm.musiałem siedzieć na poduszce.
po prostu przeciętnie
ogrzewanie nie było złe,wentylacja-jedynie otwarcie szyb
przestrzeni było jak na ten rozmiar dość.Gorzej z wsiadaniem do tyłu-wyjatkowo niewygodne,gorsze,niż w trabantach
to nie był cichy samochód w porównaniu z wartburgiem ale i tak mniej przykry niż trabant a nawet maluch
biorąc pod uwagę ówczesne kryteria i silnik dwusuwowy zużycie nie byłozłe a w dodatku paliła najtańszą E 78(była taka niebieska!) a nawet Trabant musiał mieć ok.90 oktanów.Gorzej,że w czasach reglamentacji Syrena dostawała przydział jak małolitrażowy a brała jak większy.
dzisiaj to wydatek rzędu 300zł.W roku 1975 kosztowała 90 tysięcy(Zaporożec 105 tysięcy,Maluch 80 tysięcy)Tak więc nigdy nie była droga jak na auto dla przecietnej rodziny.
różnie to bywało....ale nie było to auto skomplikowane.
patrz wyżej
Syrena 105