Lista ocen Toyota Avensis I Kombi (82) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
1. 310tys - sprzęgło - komplet z dwumasem - 3000zł 2. 318tys - turbosprężarka - regeneracja + czyszczenie wydechu i dolotu - 2000zł 3. 322tys - Uszczelniacze zaworowe - 1300zł 4. 327tys Zaworki SCV - 1100zł 5. 333tys Regeneracja pompy wtryskowej - 1000zł 6. 335tys - 5 bieg powoli kończył żywot - wymiana skrzynki na używkę - 1500zł Łącznie 9900 przez 5,5 roku Nie mam pretensji do auta, gdyż ma swoje lata a i realny przebieg jest ponad...
~felemek
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Była wymieniona kolumna kierownicza(akcja Toyoty), oraz wachacze (wymieniono wachacze z tulejami alu. na wachacze z tulejami stalowymi-akcja Toyoty)ale to wszystko poprzedni właściciel miał i to w czasie normalnych przeglądów po 15...i po 30 tys. km...oczywiście bezpłatnie(przeglądy płatne oleje ,filtry itd...ale w ich czasie te akcje Toyoty darmowe -mam nadzieję z przeprosinami :)-"niech żyje niezawodność marki!hehehe)
~Piotr
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Kołki mocujące roletę bagażnika do tylnego uchwytu często przestają być integralną częścią samochodu. Serwis autoryzowany nie może? nie chce? nie potrafi? naprawić tak skomplikowanej usterki. Oferują kompletną roletę i to bynajmniej nie za grosze. To po prostu bolesna kpina z klientów. Ale rozumiem, że dziewczyny odbierające telefon w serwisie i podające kawę trzeba z czegoś utrzymać...
~Marcin.
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Z poważnych usterek jak powyżej, pompa wtryskowa - do 8 tyś zł, zawory ciśnienia - dwa do 1400 zł, koło zamachowe z kompletem sprzęgła - około 2000 zł, maglownica - 1100 zł, niestety tylko regenerowana, w aso kosztuje około 5000 zł. Zawieszenia natomiast jest pancerne, jedynie drążki kierownicze do regularnej wymiany. Również proszę zwracać uwagę na bieżnik opon - zbieżność kół.
~sl
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Brak poważnych. To w końcu Toyota. Czekam na nie:) Najczęściej chyba daje o sobie znać koło dwu-masowe. Nowe kosztuje 2 000. Można je zastąpić (mała moc i moment) jedno-masowym za 1 000 złotych. Regularny serwis i zakup dobrego egzemplarza skutkuje brakiem poważnych przygód. Serwisowanie jest tanie a dostępność części dobra.
Kombi 1.6 110KM 81kW
Po zainstalowaniu LPG pojawiła się żółta lampka (check engine) błąd P0171 - za uboga mieszanka. Pojawia się i znika. Spalanie jest w normie. Przepływka wyczyszczona. Sonda OK. Gdy pojeżdże na benzynce gaśnie. Podobno ECU uczy się głupot i wywala ten błąd gdy silnik zasilany jest LPG. Tankuje tylko na PB, Llesh i Liokulu.
Kombi 1.6 110KM 81kW
Stuki w zawieszeniu przednim (lewa strona). Jestem po wymianie drążków, bo cosik mi stukało/pukało po prawej . Albo sworznie dają o sobie znać lub co gorsza kolumna kierownicy. Mając na uwadze nasze kochane polskie drogi i ten przebieg. Po diagnozie będę mądrzejszy i podzielę się wiedzą.
Kombi 1.6 110KM 81kW
Ostatnio przestała działać tylna wycieraczka. Okazało się, że do sliniczka dostawała się woda i mechanizmy pokryły się rdzą. Po oczyszczeniu i nasmarowaniu działa jak nowa. Wymiana w ASO na nową ok. 1000 zł. Używana na Allegro w przedziale 300-500 zeta. Koszt naprawy 55 zł.
~Mirunio1@wp.pl
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Niestety to auto jest seryjnie wyposażone w niemieckie podzespoły i to jest wada tego auta!!mam na myśli rozrusznik Boscha-totalne badziewie.Wysiadł bendiks po 137.000. Nie wiedziałem że toyota montuje niemieckie cześci.mam nadzieje ze to ostatnia niespodzianka.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I Kombi
6,7
7,8
10,9
~laooo
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
przejechałem tym samochodem tylko 20.000 a w warsztacie byłem częściej niż na dłuższych wyjazdach. W sumie naprawy kosztowały już 5000zł. po określonym przebiegu jest tym samochodzie tyle rzeczy, które mogą się zepsuć, że najlepiej jest go zezłomować
Toyota Avensis I Kombi