Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Avensis I Kombi 1.8 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : spala olej
Zawieszenie : rozumiem, że nasze drogi .... ale stara toyota wytrzymuje dużo więcej.....
Karoseria : skrzypiące drzwi i klapa bagażnika , coś lata pod konsolą ( śrubka ? )
jest to rocznik 2003 - brak możliwości poprawnego wpisu w tabeli rocznik .
Czujnik deszczu wycieraczek - coś potwornego. Brak możliwości odczuwalnego zredukowania czułości czujnika lub przejścia na sterowanie manualne z regulacją prędkości pracy - zgłaszałem to podczas przeglądu gwarancyjnego - stwierdzono, że jest OK. I w dalszym ciągu wycieraczki pracują jak chcą - no przecież one wiedzą lepiej czy pada intensywnie czy nie.
często zapchany filtr nawiewu - często do wymiany... zmniejszona siła nadmuchu.
ja co prawda jestem dość spory, ale wsiadanie do tego auta pomimo odsuniętego na maxa siedzenia i podniesionej do góry kolumny kierownicy nie jest najlepsze. Jak już siedzę to OK.
podczas większej prędkości jazdy słychać szum przy uszczelkach drzwi
OK - uważam , że jak na auto o takiej masie i silnik benzynowy to chyba można przyjąć, że dobrze. Naprawy - brak.
Reflektory przednie - bubel ! Samodzielna wymiana żarówek reflektorów przednich graniczy z cudem. Podczas wymiany pękają mocowania ( gniazda )- reflektor do wymiany - cena oryginału jedyne 1500,- zł. Wymiana żarówki lampy tyłu makabra ( właśnie się zabrałem za wymianę żarówki stopu )- chyba sobie odpuszczę i pojadę do serwisu - przecież oni z czegoś muszą żyć, tyle, że znowu coś połamią i stwierdzą, że tak było ( jak w przypadku reflektora przedniego ). Życzę sprzedawcom i konstruktorom aby często musieli wymieniać żarówki np. podczas kontroli drogowej - powodzenia !
Silnik po tak małym przebiegu od długiego czasy bierze olej . Po trasie około 800 km - dolewka ok. 1 litr !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 110KM 81kW [l/100km]

8,1