Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Avensis I Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Auto kupiłem sprowadzone z Belgii ze stanem licznika 180 000. Jeździłem nim 8 lat i obecnie auto jest na złom :-( Najpierw pozytywy: blacha super. Totalnie zero rdzy, to jest ewenement dziś. W prowadzeniu wygodne, ciche. I tyle pozytywów. Koszty utrzymania były conajmniej duże. Raz miałem awarię hamulców na trasie, puścił bęben z tyłu i straciłem zupełnie możliwość hamowania. Całe szczeście że byłem na trascie a nie w mieście.Poza tym miałem poważny wyciek oleju (musiałem robić turbo i nowy kolejny rozrząd). Dość częste awarie zawieszenia. Jakiś wyciek oleju praktycznie co wiosnę. W tym roku zaczęły się drgania, diagnoza to brak ciśnienia w jednym cylindrze. Po wstępnym rozebraniu silnika nic nie wiadomo, trzeba by go cały rozebrać bo awaria jest gdzieś od dołu. Koszty naprawy ogromne, więc auto idzie na złom. Jak ktoś chce sporo dobrych części to może jeszcze pisać: tomekbul@gmail.com. Za miesiąc Toyoty juź nie będzie. Auto ma ode mnie za ten silnik ocenę absolutnie negatywną, niemniej sądzę że niestety oszukał mnie handlarz i te 100 000 km mogę spokojnie dodać do tego co na liczniku. I tutaj upatruję problemu, a może po prostu trafiłem na pechowy egzemplarz. W każym razie nigdy więcej nie kupię diesla! pozdrawiam

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,8