Lista ocen Toyota Avensis I Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariusz B
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
silnik super wcale nie za słaby cichutki dobrze przyspiesza na 5 biegu ,jak szukałem samochodu w dieslu to miałem okazję przejechać się nissanem primierą 2.0 td focusem td i innymi wynalazkami i stwierdzam że diesel toyoty jest najlepszy naj cichszy i naj szybszy primiera to traktor a jeszcze gorszy jest volvo v40,mam go już rok i jeszcze nic się nie zepsuło,wielka wada to drgająca kierownica ,wymieniłem tarcze to pomogło ale nie do...
~dunmer
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Silnik 2.0 TD (90km) dla dziadków, jak ktos chce pojezdzic powyżej 120km/h spala aż 9 litrów !!, wszystko ze względu na to że jednak jest to ciężkie auto, takie spalanie w dieslu 2.0 + opłaty ubezpieczenia nie dla mnie... po zmianie oleju udało mi sie pojechać nim 185km/h... jesli chodzi o wyprzedzanie to idzie tak do 120km/h potem trzeba sie rozpedzac zeby cos ogarnac, na trasie to jest meczace, zwlaszcza jak zajezdzaja droge i trzeba hamowac...
~yaspi@wp.pl
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
wydaje mi sie, silnik disla 90km jest wystarczajacy do tego auta. oczywiscie moglby byc wiekszy. kto by nie chcial. ale silnik daje rady z duzym autem. nie ma problemu z przyspieszaniem. no i jak depniesz to od 2000 obr wlacza sie turbo i czuc przyspieszenie. moje pierwsze auto w dieslu i chyba nastepne to tez diesel:). silnik moge powiedziec, ze cichy. kumpel ma fiata stilo 2003 rok 1.9 jtd masakra jak to klekocze - no ale co tu porownywac
~zool84
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Silnik nie zachwyca mocą. 90km to żadna rewelacja ma jednak sporo momentu więc nawet duża przyczepa nie jest problemem. Silnik jednak ma swoje plusy. Jest niezawodny auto kupiłem kilka lat temu i zrobiłem ponad 120 tyś. dziś na liczniku jest prawie 400,000 i ani wtryskiwacze ani świece nie wymagają naprawy. drugą zaletą jest zastosowanie zwykłych wtryskiwaczy a nie pompo-wtrysków (D4D) które kosztują 1500 za sztukę.
~ambienT
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
90 KM mocy oraz 200nm z dwóch litrów nie powala, zwłaszcza przy obciążeniu. V max to około 170 km/h, średnie zużycie paliwa to około 6l. Na zimnym głośny, po rozgrzaniu chodzi niemal jak benzyna, nie bierze oleju, nie kopci, pracuje zdrowo i bezusterkowo mimo wieku i przebiegu - regularny serwis i ten silnik może machnąć 1mln bez remontu!
~Bartosz
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Idealny szybko się nagrzewa do odpowiedniej temperatury . Do dzisiaj nic nie szwankuje . Nie dokonywałem żadnych napraw . 90 KM + intelculer radzi sobie nieźle . Pierwsze dwa biegi są słabiutkie nawet po włączeniu turbiny , po wrzuceniu 3 i redukcjach powyżej 3600 obr/min jest turbo i można wyprzedzać .
~jaro
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Silnik ma tylko 90 KM ale radzi sobie z autkiem (kombi). Nie jest to rakieta, ale mnie w zupełności wystarczy. Brak mocy rekompensuje niskie spalanie, żywotność, nie jest podatny na jakość paliwa. Kultura pracy jest bardzo wysoka, po prostu aksamit (nie to co VW- gruźlica)
~JANPER
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
bardzo dobry i jak na masę pojazdu ekonomiczny silnik, ... kilka koni więcej i byłoby doskonale reasumując poza filtrami , olejem i rozrządem nic nie wymieniałem 291 000 km, nie cieknie, nie kopci, w zimie odpala od 1 razu ... ciągalem już nowe samochody
~felemek
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Nie rozumiem czemu ludzie narzekają....wg. mnie wyjątkowo cichy ,równiutko pracujący diesel z temperamentem biorąc pod uwagę wagę auta 1480 kg wszak to Wagon(kombi)..dla mnie full wypasik
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
6,6
~Cid
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Daleko mu do dynamiki nowoczesnych diesli, ale jego kultura pracy jest fantastyczna. Idealny silnik do spokojnej, rozsądnej jazdy (2200 - 2900 obr./min.)
Toyota Avensis I Kombi