Lista ocen Toyota Avensis I (240) - Widoczność

Na liście zabraknie 325 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Madzia
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Ogólnie oceniam na dobrą, z przodu i boki widać wszystko bez problemu. Jeżeli chodzi o tył (liftback) jest dużo gorzej. często cofam tylko a lusterka boczne, ale wtedy należy upewnić się przy wsiadaniu jak sytuacja wygląda z tyłu samochodu, bo inaczej zaskoczenie murowane (niebezpiecznie nie tylko dla samochodu, ale także dla osób na zewnątrz). Jak dotąd ja nie miałam żadnej niespodzianki, zawsze się upewniam.
~Ł. H. (Ali)
Sedan 1.6 110KM 81kW
Duży kufer wiele zasłania. Polecam czujniki parkowania, da sie kupic nawet za 100pln i za drugie tyle zamontować. Warto mieć podgrzewane lusterka które niestety tylko w najbogatszych wersjach (chociaż to taki prosty i tani bajer, u mojej żony w durnym Swifcie klasy B jest w podstawowej wersji!!!). W sedanie bardzo przeszkadza brak tylnej wycieraczki - ale sedany tak mają. Z przodu i na boki nieźle.
~Matt Hereford
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Widoczność do tyłu w wersji Hatchback jest tragiczna. Jeśli ktoś ma zwyczaj odwracania się i patrzenia do tyłu podczas cofania bedzie zawiedzony. Ja nauczony jestem cofać "na lusterka" wiec mnie osobiscie tylna szyba nie specjalnie interesuje. Podczas jazdy we wstecznym lusterku widze tyle ile potrzebuje. Swoją drogą lusterko wteczne jest kiepskie (perspektywa).
~rav
Kombi 1.6 110KM 81kW
Widoczność wokół jest w porządku. Wysoka pozycja za kierownicą sprawia, że dach zasłania sygnalizatory - moim poprzednim autem mogłem zatrzymać się znacznie bliżej sygnalizacji. Słupki nie ograniczają widoczności a lusterka też są ok, od strony kierowcy jest lusterko które eliminuje \"martwe pole\".
~bartek125p@wp.pl
Sedan 1.6 110KM 81kW
Do przodu i na boki jest ok ale cofając do tyłu np. przy parkowaniu zdarza się parkować jak ciężarówką - z otwartymi drzwiami patrząc do tyłu. Z doświadczenia polecam montaż czujników parkowania ponieważ w lusterkach bocznych i wstecznym samochód \"kończy się\" mniej-więcej na tylnej szybie.
~felemek
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Do przodu extra, tył z racji przyciemnionych okien i tego że to kombi -wieczorem jak na cmentarzu.Ale podejrzewam że w lecie w czasie silnego nasłonecznienia inni mi będą zazdrościć.Mimo to radzę sobie świetnie z cofaniem(bez czujników parkowania) juz wyczułem auto ,a jeżdżę nim 3 tygodnie.
~Arek
Kombi 1.8 129KM 95kW
Widoczność jest dobra prawie w każdym kierunku. Do tyłu trochę utrudniona (wersja kombi) ale mi to nie przeszkadza, cofam na lusterka. Podoba mi się, że powierzchnia szyb jest duża w porównaniu do wielu współczesnych samochodów, gdzie liczy się stylistyka a nie widoczność.
~Luki
Sedan 2.0 128KM 94kW
Widoczność do przodu i na boki wystarczająca, do tyłu trochę utrudniona ze względu na wyżej poprowadzoną linię tylnego bagażnika (wersja sedan 4-drzwiowa). Dla osoby jeżdżącej samochodami od jakiegoś czasu nie będzie to zbytnim problemem - szybko zacznie ogarniać manewry do tyłu.
~marjas
Kombi 1.6 110KM 81kW
Do przodu i na boki bez zastrzeżeń.Do tyłu trochę gorzej jak to w kombi ale nie ma to znaczenia.W terenówce panorama była pełniejsza bo widziałem dachy samochodów i to co przed nimi ale widoczność do tyłu szczególnie jak znajdował się tam jakiś maluch była prawie zerowa.
~Pablo
Hatchback 1.8 110KM 81kW
do przodu dobrze, natomiast opanowanie sztuki cofania zajęło mi parę tygodni. w wersji liftback tył jest wysoki i generalnie nie widać co znajduje sie bezpośrednio za autem. Najlepiej jest najpierw obejrzeć miejsce gdzie chce się wycofać i wtedy idzie to w miarę gładko.