Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

PawełG, 12 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2003
Toyota Avensis II Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca i widoczność w lusterkach. Spalanie benzyny.
Jest to moje pierwsze auto tej klasy, więc mój zachwyt jest zrozumiały. Jest to czarne, kombi ze srebrnymi relingami i wierzcie, że prezentuje się znakomicie. Dużo miejsca, prowadzi się fajnie, jedynie moc mogłaby być większa.
Tylko jeden zarzut do silnika - myślałem ze 129 KM bardziej ciągnie. Poza tym silnik chodzi ładnie, ciągnie od niskich obrotów, tylko tego kopa bark...
Kupiłem to auto i od razu zauważyłem coś nie tak ze skrzynią. W serwisie okazało się, iż wybierak \"był\" skrzywiony (tak twierdził mechanik). Usterka została usunięta na miejscu i teraz już jest ok.
Do tej pory, pomijając moją biedną Skodę Felicję, jeździłem Skodą Octavią, Audi A4 i Fordem Focusem. Miałem już okazję jechać dłuższą trasę i autem jeździ się pewnie i spokojnie. Trzyma się drogi tak jak wydaje mi się iż powinno się takie auto zachowywać.
Co mnie urzekło w Avensisie odnośnie widoczności to lusterka! Są ... niesamowicie duże i wszystko w nich widać, a tylko ściemniające się to jest to co chce w następnym samochodzie. Jeżeli chodzi o pozostałe aspekty widoczności to jest ok.
Jak dla mnie wszystko ok. Przełączniki pod ręką, schowki i uchwyty w odpowiednich miejscach. Sterowanie radia i danych z komputera przełączanie na kierownicy dopełniają szcześcia.
Jak przeczyszczę klimatyzację może moja ocena będzie większa. Ogrzewanie ok, odparowanie szyb ... mogłoby być lepiej?
Naprawdę miejsca jest bardzo dużo zarówno z przodu jak i z tyłu. Porównywalnie z Passatem, który jest dla mnie jakimś wzorcem, wypada naprawdę fajnie.
Ogólnie jest cicho do 3 tyś obrotów. Powyżej wydaje mi się iż mogłoby być lepiej.
Silnik może nie jest dynamiczny, ale oszczędny. Miałem okazję przejechać trasę z Krakowa do Torunia i spowrotem do Krakowa. Jazda 1 przez Częstochowę, Łódź, Włocławek i powrót podobnie z tą różnicą iż od Radomska kierowałem się bocznymi drogami prosto do Krakowa. Średnie spalanie wyniosło 6.3 wg komputera i przeliczenia na stacji. Miasto to 9 l/100km przy korkach, 8.0 l/100km jak jeździ się płynnie. Moja żona zeszła na trasie do 5.9! u mnie raczej awykonalne. Co do ceny przeglądów to jeszcze tego nie doświadczyłem, ale wymiana sondy lambda kosztowała mnie jedyne 550 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

7,1