Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

jaro, 17 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Kupując toyote liczyłem na niezawodność, jak widać przeliczyłem się. Jedynym plusem jest 3 letnia gwarancja lub 100 tyś km.Wszystkie naprawy robiłem w toyocie w ramach gwarancji (jak zwykle w Aso trzeba walczyć o swoje, nigdy nic nie słyszą, zawsze jest ok.) po 100 tyś zrezygnowałem z usług ASO i skonczyły się problemy.Nie polecam LPG (regulacja zaworów co 30 tyś koszt z wymianą płytek 800 zł.) nieekonomiczne i uciążliwe.
silnik pracuje cicho , dobre przyśpieszenie, elastyczny;
automat spisuje się dobrze;
polskie drogi wymagają o wiel za dużo jednak zawieszenie spisuje się bez zarzutu;
wersja kombi: (grube słupki przednie);
wszystko pod ręką,
klimatyzacja dwustrefowa (polecam), ogrzewanie ok.
wygodne fotele przednie, tylna kanapa niewogodna(krótkie siedziska);
prz wyższych prędkościach (150km/h) "dochodzi" szum z lusterek i relingów dachowych;
miasto 12l, trasa 9l LPG;
108 tyś to niemały wydatek.Kupując toyote sugerowałem się opinią użytkowników (każy polecał zakup). Jednak w moim przypadku nie było tak "różowo".Mit "toyoty" odleciał na zawsze.
Co do niezawodności mam zastrzeżenia, opadające lusterko prawe, zaparowany reflektor , trzeszcząca klapa bagażnika,
10 tyś- wymiana łożyska 16 tyś- wymiena kolumny kierwownicy 21 tyś - wymiana łożyska i piasty 50 tyś - regeneracja głowicy ( podparte zawory w wyniku czego wypaliło gniazda) 85 tyś - wymiana napinacza paska klinowego

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

9,5