Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

pawel, 14 lat temu
Silnik 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Nie ma nic co by mnie powalało na kolana. Ot takie poprawne rodzinne kombi.
Inne : Klima
Układ elektryczny : Komputer pokładowy
Karoseria : Wdredny serwis w Szczecinie
Całe auto oceniam na mocną 4. Nie poszalejecie ale też nie zawiedzie was. Bezpieczne dobrze sie prowadzi.
Silnik cichy do 4 tys. obrotów czyli około 150km/h potem staje się dokuczliwy i radia nie posłuchacie. Elastyczność raczej słaba przy wyprzedzaniu musicie miec co najmniej 3.5 obr czyli w 90% bieg w dół i wyprzedzamy. Powyżej 90km/h wyprzedza dość wołowato.
Żadnych uwag. precyzyjna
Jak na napęd na jedną oś nieźle. Wchodząc w zakręty z odpowiednią szybkością ma się jednak pietra. W końcu to rodzinny samochód.
Przód OK. trochę zasłaniają przednie słupki ale można się przyzwyczaić. Tył w kombi dramat. Nie kupujcie auta bez czujników na 100% wieczorem w coś przywalicie to tylko kwestia czasu. jednak ponieważ podobny problem ma 100% kombiaków o tej długości nie traktuję tego jako nadzwyczajną wadę.
Auto pod wzgledem egronomii projektował debil. Brzęczki jak otwieramy drzwi wydają się Ok do momentu gdy chcemy sobie posłuchac muzy leżąc na działce. Automatyczne wycieraczki - program do kitu. Kłopotliwe włączanie nawiewu przedniej szyby- zawse włącza się klima, która w 70% jest niepotrzebna. Wiele innych drobiazgów utrudniających życie
Klima chłodzi a ogrzewanie grzeje. Przy czym z ogrezwaniem jest coś nie tak przy dużych szybkościach. Wówczas dmucha nam zimnym powietrzem prosto w nos. Klima się wyrabia choć pasażerowie z tyłu narzekają na to że jest zbyt chłodno lub zbyt gorąco.
Nie mam uwag. 185cm wzrostu z przodu i z tyłu siedzi wygodnie
Jak pisałem jest bardzo dobrze do czasu. Można by powiedzieć wtedy kiedy nie trzeba jest cicho jak powinno być cicho (powyżej 150km/h) to auto zaczyna wyć.
Należy pamiętać że to benzyna. pali po miescie w lecie 11l (z klimą) w zimie dochodzi do 12l. Choć w większych miastach jest średnio około 10.6l. Na trasie zalezy od nogi. Jak jadę sobie relaksowo około 80-90km/h spali poniżej 7l/100km. Jak pośpieszę do 120km/h będzie to około 8.8l/100km. W okolicy 155km/h (zmianie ulega ustawienie czegoś tam) zaczyna być 10.5l/100km
zapłaciłem 86tys w 2006 roku.
Generalnie serwis sobie nie radzi z ustawieniem komputera, który resetuje się przy odpowiednim nachyleniu i poziomie paliwa w baku (ale jak wiecie nie jest to duży problem). Klima - serwis myśli że wymyślam. Ale jak jest to wiem.
Do 90tys km wymieniłem: akumulator (na gwarancji), tarcze hamulcowe kół przednich (ponoć w innych marka jest podobnie). To jest właśnie przyczyna dlaczego ludzie kupują te samochody (toyoty). Lejesz paliwo i nic cię nie obchodzi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VVT-i 147KM 108kW [l/100km]

9,5