Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avensis II Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Jw
To auto ma swój styl. Nikogo nie naśladuje, nie potrzebuje wracać do lat 70 i starych "szaf zegarowych", ma super silnik (nie chodzi tylko o osiągi). Do dopracowania układ kirowniczy i widoczność do tyłu.
To samochód "klubowy" - ma bardzo dobrze zharmonizowany rozwój mocy w całym zakresie. Nie szarpie z dołu jak tdi, ale ciągnie mocno do 4 tys. Na autostradzie tdi poniżej 2.5 l nie bardzo ma czego szukać. No i ta cisza!
"Ręczny automat" prawie - czasem "po japońsku" zahaczy.
To model sprzed liftingu z 2006 - na rajdy nie polecam.
Przód bez zastrzeżeń. Ale do tyłu... W kombi sol są szyby przyciemniane seryjnie + jedno światło cofania. W nocy lepiej spać niż tym cofać (proponuje włączyć przeciwmgielne i awaryjne do kompletu przy takim manewrze)
Tu uwag chyba nikt nie ma. Bez "fajerweków", klasycznie, wszystko pod ręką - tak powinno być.
Tu jeden tylko minusik - klima po wejściu na obroty w "auto" wali cały czas centralnie na korpus i to się już samo nie zmienia (trzeba modyfikować). Wydajność super
W tej kalsie to chyba ciasno nie jest. Chociaż z tyłu za mną (mam ok. 1,9 m.) mogłoby być więcej miejsca.
Tu to dałbym 6, a nawet 7 - wierzcie, że to nie pochwała właściela - ten samochód to zupełny "szelest". Wg mnie prędkość 160 km/h (w omawianym względzie) to średnia prędkość podróżna. To chyba nie udało się tak dobrze nikomu w tej klasie!!!
To co pisze producent (6,1l) jest pewnie do osiągnięcia przy jeździe na trasie do 120/h. Wg mnie norma to 6,5 - 7 l/100 km (dla pocieszenia - z tej górnej granicy nie da się w zasadzie wyjść). Przeglądy są dość często, co 15 tys., koszt ok 900 - 1500 zł.
To ogólna uwaga do cen samochodów w Polsce w stosunku do UE.
Do tej pory zupełnie nic. Oczywiście silnik popija olej (0,06 - 0,1 l/1000 km). Już nie mam złudzeń - każdy nowszej genaracji diesel pije od nowości. Przynajmniej toyota zużywa mniej niż połowę trego co tdi, którym jeździłem wcześniej. Przed zakupem spytrajcie o normy spalania oleju - ogólnie producenci przyjmują 1l/1000 km - absurd.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 150KM 110kW [l/100km]