Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Trzeszczące plastiki
Bardzo dobrze mi się jeździ tym samochodem i mam nadzieję że będzie mi długo służył oczywiście bezawaryjnie.
Wszystko super tylko parę koni więcej by nie zaszkodziło. Silnik pracuje cicho i bez większych problemów nie zauważyłem żadnych ubytków oleju ani innych usterek po przejechaniu około 6 tyś.
Brak jakichkolwiek uwag !!!!
Zawieszenie pracuje cicho i bez problemu, samochód trzyma się na zakrętach, drobne nierówności wybiera bez żadnych stuków i innych dziwnych odgłosów. jedyna usterka jaką zaobserwowałem ostatnio to uszkodzenie gumek stabilizatora tylnej osi ale to ponoć grosze :-)
Widoczność w porównaniu z Hondą którą jeździłem do tej pory jest rewelacyjna bez uwag.
Brak jakichkolwiek uwag !!!!
Jak na 6 tys. zrobionych kilometrów muszę przyznać że jestem zadowolony, jeżdżę głównie w cyklu poza miejskim więc omija mnie częste stanie w korkach. Jak narazie średnie spalanie przy normalnej jeździe w cyklu poza miejskim nie przekroczyło 8 L/100 w cyklu mieszanym do 9 L/100.
Porównując ceny oraz jakość samochodów innych marek Toyota wypada bardzo dobrze.
1. Do wymiany gumki stabilizatora tylnej osi. 2. Trzeszczący plastik w podsufitce w miejscu łączenia z szybą. 3. Trzeszczące plastiki panelu od komputera.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

7,7