Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

axl79, 10 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2007
Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik w tym samochodzie chyba ma same zalety cichy,ekonomiczny,bezawaryjny ale służy jednak do pokojnej jazdy z punktu A do B.Jeżeli się wyienia na czas wszystkie płyny i nie katujesz go będzie służył długo i bez problrmów.Katalogowe 200km/h osiągne aczkolwiek jest wtedy jest dosyć głośno, ale gdzie tu tyle jeździć.Jednym słowem jak się dba to nie ma z tym problemu tj z silnikiem. Naprawde plecam ten silnik.
Jeżeli chodzi o skrzynie biegów to już większość wie co się interesuje Toyotami wie że wsteczny czasem chaczy i nic z tym się nie poradzi tak już te samochody mają.Samo zestrojenie skrzyni jest raczej ok i pomyślane do spokojniej jazdy.
Zawieszenie zestrojeone jest bardzo komfortowo, mmm może aż za bardzo. Mnie to odpowiada ale moze nie wszystkim.Przy większych prędkościach na zakręcie czuć jak by tył uciekał.Ale jak już zaznaczyłem auto służy do przemieszczania się z punktu A do B spokojnie i bez stresu. Puki co nic nie stuka nic nie puka w nim i mam nadzieje że tak jeszcze zostanie.
Odnośnie widoczności to przednie słupki mogły by być węzsze i brak czyjników do parkowania z tył dawał mi sie we znaki aczkolwiej można się przyzwyczajić.
Jeżeli chodzi o ergonomie w środku mmmmmm kilka schowków wszystko pod ręką brak jedynie podłokietnika w moim ale wszystkiego nie można mieć odrazu. Dużo miejsca z przodu i z tył. Niewolno przeciesz zapomniec o bagażniku który ma z tego co pamiętam 500l czy 510L jest pojemny i na wakacje spokojnie wystarczy.
Ogrzewanie mmmmm szybko łapie silnik ciepło a więc i szybko w środku jest. Klime mam tylko manualną ale w lecie daje rade i nie ma co narzekać, przednia szyba szybko odparowuje i ewentualnie się odmraża więc moja ocena 5.
jak dla mnie i osbób które jechały ze mną wystarczająco ponad normę 5!!!!!!!!!
cicho i jeszcze raz cicho silnika wogule nie slychać
I tu jest pole do popisu dla tego samochodu niesamowite jak się trzyma prędkość poiędzy 90-110 km/h auto przy jedenj osobi spali 6L może czasem mniej,przy 3 osobach i tej samej prędkości max 6,4L niestety miasto to nie jest tak miło 8-10L musi wypić jak by nie patrzeć to jest 1.8 silnik a auto duże. Ale uwarzam że i tak nie jest źle a nawet bym powiedzął że jest bardzo dobrze nie warto przerabieć na LPG jak ktoś robi do 20tys km rocznie.
drogi ale wart swojej ceny
brak usterek!!!!!!!!!!
brak usterek!!!!!!!!!!!