Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Tomasz, 18 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
T. Avensis to dobry samochód ale chyba nie tak dopracowany jak jego poprzednicy.Nagminnie przepalajace sie żarówki ,parujace reflektory, stukająca kolumna kierownicza, a teraz ostatnio kłopoty z układem hamulcowym. Na to wszystko toyota motor poland nabiera wody w usta i w prasie mozna przeczytac tylko pochlebne komentarze. O dziwo na zachodzie własciciele aut byli wzywanie do rutynowej kontroli kolumny kierowniczej o czym zapomniano w Polsce.Na pochlebstwo zasługuje jedynie silnik ,ale to konstrukcja testowana od kilku lat-wiec sprawdzona.
silnik jest troche mułowaty.Wyprzedzanie najlepiej dokonywać na czwórce
Nie jest to może mistrzostwo swiata w precyzji zmiany biegów ,ale generalnie nie jest zle.
mam wrażenie że samochód troche pływa-brak bezpośredniego" czucia" drogi -zbyt duża ingerencja wspomagania. ESP- włacza sie mało dyskretnie-troche przypomina to młockarnie.
sedan z widocznościa do tyłu nie jest najlepszym rozwiązaniem.Trzeba nauczyć sie "cofać na lusterka ".
Oszczędność w wydaniu japońskim -to brak podłokietnika w wersji LUNA. Założenie firmowego 1300 PLN. !! Brak jeszcze kilku drobiazgów ,które dopiero dostępne są w "luksusowej" -czyli normalnej wersji SOL.Chodzi o schowki na drobiazgi ,czy tez o kładziona tylną kanape.
może być
bez zastrzeżeń
Do 120 km/h OK. następnie robi sie coraz głosniej
Przegłady sa drogie w Toyocie ,ale o tym wiem z doświadczenia. Szkoda że roboczogodziny w warsztacie są mocno naciągane-skoro na wymiane oleju i filtra po 15 tys km przwidziano 2,5 roboczogodz.-to auto na podnosniku bedzie wisialo az minie przepisowy czas i dealer z czystym sumieniem wypisze nam rachunek. Chociaz biegły mechanik zrobiłby to z okładem w 40 minut.
uległem gorączce zakupu auta przed przystapieniem Polski do Unii E. Wowczas moje 80 tys. za auto nie wystarczyło aby dealer załozyl we ramach bonusu darmowy autoalrm. No ale cóz czasy sie zmienily i głowy sprzedawców toyoty tez troche ostygły.Nie wiem czy kupiłbym drugi raz T. Avensis. Wypowiem sie za 5 lat.
Bardzo miekki plastik deski rozdzielczej -można go niechcacy porysować byle czym. Niedokładny komputer. Zbyt nisko poprowadzona dolna linia zderzaka przedniego -w polskich warunkach zaliczasz prawie kazdy kraweznik Słaba jakość tapicerki w wersji LUNA.W mojej 5-letniej corolli mam chyba w lepszym stanie fotele.
Wymiana kolumny kierowniczej po 14 tys km. Dealer Ukleja Piła- udawał że nie wie skad moga pochodzic dziwne stuki z układu kierowniczego- W Toruniu T.Bednarski -zorientowali sie po kilku metrach jazdy probnej. Wymiana parujacego reflektora .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

7,1