Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Antoni gg 9777603, 16 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowo można podróżować. Nawet na dłuższych dystansach nie czuć zmęczenia.
Samochód oceniam bardzo pozytywnie. Mam wersję kombi z przyciemnionymi szybami i chromowanymi relingami. W kolorze granatu świetnie sie prezentuje i rzuca sie w oczy. Jest bardziej elegancki niż sedan.
116 KM zdecydowanie wystarczy do sprawnego poruszania sie w mieście. Na trasie troche brakuje mocy szczególnie podczas wyprzedzania na 5 biegu.Ale ogólnie jest OK.
Biegi wchodzą bardzo dobrze. Od czasu do czasu chaczy wsteczny, ale ponowne naciśniecie sprzęgła załatwia sprawę. Szkoda tylko, że nie ma 6 biegu.
Zawieszenie bardzo dobre do komfortowego przemieszczania sie. Jeżdziłem wcześniej Zafirą to nie ma porównania. Jeśli ktoś chce szybko pokonywać zakręty to nie polecam-zbyt mięki.
Widoczność bardzo dobra o ile nie skręcasz w lewo. Gruby słupek powoduje duże martwe pole. Do tyłu dla mnie jest Ok mimo przyciemnianych szyb.
Wszystko na swoim miejscu bez problemu można się połapać w obsłudze.
Często jeżdzę nocą i szyba przednia paruje. Tylko włączenie klimy pomaga szybko pozbyć sie zaparowania.
Mnóstwo przestrzeni zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.
Do 150 raczej cicho i można swobodnie rozmawiać. Potem już słychać silnik i powietrze z uszczelek.
Przeglądy strasznie drogie. Byłem tylko na pierwszym i już tam nie pojade. Spalanie mogłoby być niższe. 6 litrów średnio ( 90% trasa) to troche za dużo w porównaniu do Octavii czy mercedesa CDI.Może odwdzięczy sie w przyszłości bezawaryjnością.
Nowy drogi ale na tle konkurentów nie najdroższy. Myśle że Toyota jest warta swojej ceny.
Na razie nie odnotowano. Za mały przebieg.
Na pierwszym przeglądzie wymienione na gwarancji łożyska ( paranoja ). NIe wiem co sie dzieje z inercoolerem( po naciśnieciu gazu coś syczy ).Pewnie wąż od intercoolera jest przecięty. Oprócz tego wszystko w porządku.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

5,9