Lista ocen Toyota Avensis II Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW 2005-2009 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciej@swim.pl
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
elastyczność super, naprawdę duży plus, jednak przy cięższej nodze słychać pracę silnika za głośno. dziwne "buczenie" na postoju po załączeniu sprężarki klimatyzacji. niestety wymiana serwisowa sprężarki rozwiązała problem tylko na 3 tys. jestem umówiony na kolejne spotkanie serwisowe u dealer, ale tak naprawdę słyszałem, że toyota nie wie co jest powodem takiego "buczenia"
~Piotr
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Uwaga po 130 tys toyota z tym silnikiem gubi płyn chłodniczy . Czemy ? bo uszczelka na silnkiu staje się nieszczelna. Wada auto ktora widac juz w serwisach bo coraz wiecej aut przyjezdza na naprawe. Koszt naprawy około 4 tys zł. Do tego jesli ktos przegrzeje silnik to ma jeszcze do naprawy lub wymiany głowicę. :) a to juz koszt okolo 10 tys zł
~Andrzej
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Silnik bardzo elastyczny, mocy nigdy nie brakuje, kultura pracy na bardzo wysokim poziomie. Motor nie jest wyżyłowany dzięki czemu można nim przejechać kilkaset tyś. bezawaryjnie (w przeciwieństwie np. do 2.0 TDI).
~loniu
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Czasmi mam wrazenie, że pracuje nie do końca równo. Poza tym wszystko ok, dynamika wystarczająca dla przeciętnego uzytkownoika. No i do 180 praca idealna, od 180 - 210 (tyle max próbowałem) już trochę czuć wysiłek.
~przwro@o2.pl
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
podczas agresywnej jazdy,przy zmianie biegów,sprzęgło daje ciała.objawia sie to efektam "gazowania",tak jakby sie było początkującym kierowcą.dynamika średnia jak na 150 koni-dziwne.
~s-ka
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
wyczuwalne wibracje pochodzące od silnika powyżej 160km/h, czasmi nie osiąga spodziewanego przyśpieszenia gdy szybko chcę przeskoczyć skrzyżowanie lub ulicę (bardzo niebezpieczne)
~Wugie
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Bardzo dobra kultura pracy. Bardzo dobrze przyśpiesza. Niskie zużycie paliwa. Zero problemów z uruchamianiem niezależnie czy to zima czy też lato.
~gg:1685012
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
bardzo przyzwoicie---elastycznosc silnika mnie zadziwia--biegi 3,4,5 sa naprawde mocne--ale 4 robi najwieksze wrazenie.
~Mateuszek :)
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Bardzo dobry bez chip tuningu a ja jeszcze zainwestowalem w chip i nowa turbine chodzi jak mazenie 220 km i 510 nm
~S.B.
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Doskonały silnik, przy rozruchu trochę głośny , ale później, zabawa na całego. No i ten odgłos przy dodawaniu gazu.... Polecam
Toyota Avensis II Sedan