Lista ocen Toyota Avensis III (415)

~Himer
Sedan Facelifting 2015 1.6 D-4D 112KM 82kW
Chciałem sobie kupić wygodne auto na dojazdy do pracy i padło na Avensisa. Kupiłem od kolegi z firmy, kupione w polskim salonie, serwisowany i zadbany. Toyota nie zawiodła mnie. Jest duża, komfortowa, ma potężny bagażnik ponad 500 litrowy. Ma prześwit na polskie drogi prawie 15 cm. Jest to samochód bezawaryjny i bardzo solidny. Podoba się innym i przyciąga swoją linią wzrok.
~Abedar
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nie ma do czego się doczepić, pierwszy raz wsiadłem i pojechałem, auto skrojone dla mnie. Wada - jak na tak luksusowe auto brak gniazda 12 v z tyły i w bagażniku.
~Łukasz
Wagon Facelifting 2015 1.6 D-4D 112KM 82kW
Jeżdżę autem od 1.5 miesiąca. Zrobiłem 6 tys kilometrów, więc silnik dotarł się. Spalanie jest na fajnym poziomie, choć nie mam lekkiej nogi. Same miasto w korkach spalanie maksymalne 6,8L. Troszkę brakuje mocy jak na masę auta. Myślę, że przydałoby się jeszcze dla tej wersji silnikowej 10KM więcej i byłoby idealnie. Autko prowadzi się bardzo dobrze i komfortowo. Łatwo wyprowadzić pojazd w sytuacjach nagłych/ niespodziewanych. Denerwujący jest... (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )
~Wujek
Wagon Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Silnik bezawaryjny lecz z hasłem dynamika to jedynie sie tylko widział przez szybe, nie ma różnicy w dynamice pomiedzy 126KM a nowym 143KM. Spalanie ok, trwałość super, koszty żadne. Generalnie to auto jest tak bezpłciowe i nudne i ma tyle emocji w sobie co nastepny odcinek Dynastii (zreszta jak kazda Toyota oprócz tych ze skrzynią CVT tam ryk silnika i zero dynamiki dostarcza wiecej emocji niz jazda Ferarri, oczywiście emocji tych negatywnych).
~Tomtipo
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo komfortowe i przestronne auto, świetne prowadzenie, zupełnie bezawaryjne przy 90 000km
3,8
~werner_beinhart
Sedan Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Auto totalnie "bezpłciowe", taki tatowóz. Nie podoba się stylistyka Toyoty.
3,6
~ave
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Po opiniach innych spodziewałem się rewolucji technologicznej w stosunku do swojego poprzedniego auta, a było nim Renault Megane II. Przede wszystkim auto nie jest w środku aż tak wyciszone by się tym zachwycać jak co niektórzy. Poprzednie moje auto było tak samo wyciszone, lub nawet cichsze. Chciałem kupić coś bardziej komfortowego do podróżowania i sugerując się opiniami które tu wystawiają, postanowiłem spróbować. Nie to żebym żałował, ale...
~Arek
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Poprzednim autem była Skoda Octavia II tak wiec po przesiadce do Avensisa poczułem wreszcie jak powinno wyglądać auto ( na marginesie Skoda to SYF ) silnik 1.8 spalanie normalne jak na masę auta materiały dobre ale parę zmian mogli by wprowadzić .
~SEBASTIAN
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
GDZIEŚ CZYTAŁEM OPINIĘ , ŻE TOYOTA TO \"DZIADKO-WÓZ\" MUSZĘ SIĘ Z TYM NIE ZGODZIĆ. MOŻE JEŚLI CHODZI O WYKOŃCZENIE WNĘTRZA TO BRAKUJE TROCHĘ POLOTU, ALE JEŚLI CHODZI O DYNAMIKĘ TO JEST NAPRAWDĘ DOBRZE. OCZYWIŚCIE NIE PORÓWNUJMY TEGO AUTA DO AUDI, CZY BMW Z TRZYLITROWYMI SILNIKAMI, BO TO NIE TA KLASA. MOIM ZDANIEM AVENSIS ZASŁUGUJE NA UZNANIE. JEŻDŻĘ NIM OD NOWEGO JUŻ TRZY LATA I ODPUKAĆ ŻADNYCH AWARII I USTEREK. (Silnik)
~Stanisław JU
Wagon 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Można komfortowo pokonywać dowolne trasy nawet w dużym upale.