Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2012-2015 (13) - Ergonomia

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Dziwne położenie niektórych przycisków, słabe rozwiązanie podłokietnika (niemożność ustawienia wysokości, a po odsunięciu wystaje na przestrzeń dla pasażerów z tyłu), gorsze rozwiązanie uchwytów na napoje (często są za głębokie lub za obszerne). VW oferuje lepsze rozwiązania włączników i przełączników (jak świateł, wycieraczek (operujesz bez odrywania ręki od kierownicy- w Toyocie tylnej wycieraczki już tak nie włączysz).
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tu daję przeciętnie, nieco za mało jest schowków i są nieporęczne, środkowy schowek jest za wielki. Cieżko się dostać do przycisków opuszczania szyb i nie są wszystkie podświetlone (wersja sol + pakiet business). Ponadto kiepsko umieszony włącznik elektrycznego hamulca ręcznego (sama idea takiego hamulca wydaje się bardzo kontrowersyjna).
~cubikon
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo wygodne fotele o długim, jak na "japończyka" siedzisku. Może wolałbym aby konsola środkowa była nieco obrócona w stronę kierowcy, tak by się światło nie odbijało w ekranie systemu multimedialnego. Niewygodne umiejscowienie sterowania szybami, za uchwytem na drzwiach.
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Podtrzymuję poprzednią opinię, choć do rozwiązań Toyoty przyzwyczaiłem się i nie sprawiają mi one kłopotów. Podłokietnik słabo rozwiązany. Trochę też ekran nawigacji, w dzień, przy włączonych światłach mijania, jest słabo widoczny. Brakuje dodatkowego oświetlenia nocnego okolic lewarka.
~ToyotaAvensis_ks1509
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Samochód przemyślany, sporo schowków, bagażnik duży i z pojemnymi schowkami pod podłogą. Ciekawym rozwiązaniem jest brak tunelu z tyłu - trójka pasażerów nie ma problemów z nogami. Niestety, nie ma gdzie schować rolety po jej wyjęciu.
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Po 9 latach się przyzwyczaiłem i nic mi nie przeszkadza, ale na pewno jeśli chodzi o ilość i położenie schowków można było to lepiej zrobić.
~karus
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wszystko jest na miejscu i nie jest do Insignia czy Astra gdzie jest pełno jest przycisków i ciężko coś znaleźć. Brakuje mi gniazda 12V w bagażniku.
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tu podtrzymuję wcześniejsze opinie. Mogłoby być nieco lepiej, niemieckie oferują lepszą. Po przyzwyczajeniu się nic nie sprawia problemów.
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
No tu jednak daję przeciętnie, brak gniazda 12v w bagażniku, słabe schowki i jest ich za mało. Poza tym może być, wszystkie przyciski są na miejscu.
~sk
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
dużo półek pod podłogą bagażnika, które ciężko do czegoś wykorzystać a zajmują miejsce. Brak gniazdka 12v w bagażniku.
Toyota Avensis III Wagon Facelifting