Lista ocen Toyota Celica VI (36) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ulv
Coupe 1.8 i 16V 116KM 85kW
Auto nie sprawiło mi żadnych kłopotów wynikających z usterek. Było co prawda unieruchomione przez kilka tygodni, ale była to wina przegryzienia kabli zapłonowych przez jakieś zwierzątko. Kupiłem je już ze świecącą się kontrolką ABS (padnięty jeden z czujników), co jest jedną z najpowszechniejszych usterek w tym modelu.
~miałem taką
Coupe 2.0 16V 170KM 125kW
Jeździłem rok z przeciekającą przekładnią wspomagania, to jest na początku wyciekał olej, ale jak go dolałem, to przestało cieknąć. Układ kierowniczy nie zauważył tego wcale. Niestety, auto rdzewieje - brzegi drzwi i podszybie były przeżarte. UWAGA: nie jeździ bez oleju.
~GM
Coupe 2.0 i 16V 175KM 129kW
brak poważnych usterk wynikajacych z wad fabrycznych ; z uwagi na stan naszych dróg i twardość zawieszenia auto wymagają czestych remontów elementów zawieszenia tj. amortyzatory, drążki, tuleje, wahacze etc, co moze być bardzo kosztowe w ASO
~Maverick
Coupe 1.8 i 16V 116KM 85kW
Samochód nigdy nie zawiódł mnie nigdy w trasie. Trzeba jednak podróżować z butelką oleju. Przy wysokich obrotach potrafi wydoić olej do zera. Nie jest to przypadłość wyłącznie mojego egzemplarza, a raczej większości.
~maximuss83
Coupe 2.0 16V 170KM 125kW
Jedną poważniejszą rzeczą, którą musiałem zrobić po zakupie to wymiana piasty tylnego koła. Łożysko dostało wody i zaczęło szumieć i koło się zluzowało. Poza tym na horyzoncie nie widać, żeby działo się coś jeszcze większego.
~Dzik84
Coupe 2.0 i 16V 175KM 129kW
Jak dbasz, to się nic nie psuje, przecież to japońskie auto z lat 90tych! Części są, tylko czasem trzeba dobrze poszukać. Ceny nie są szalone, są ok, na każdą kieszeń raczej, chyba że kupujemy w ASO np;)
~martkaw@gazeta.pl
Coupe 2.0 i 16V 175KM 129kW
brak poważnych usterek, jedyna wada to rdzewiejące drzwi od dołu, ale w końcu to autko ma już 13 lat, na szczęście nie jest to wada całej produkcji, rdzewieją tylko niektóre serie produkcyjne
~Tomek025
Coupe 2.0 16V 170KM 125kW
Jedyna poważna usterka przez ponad 5 lat użytkowania to padł alternator. Ciężko winić auto bo to po prostu część która po 340kkm ma prawo się skończyć.
~H00N1G4N
Coupe 1.8 i 16V 116KM 85kW
Poza wspomnianymi bolączkami oprzyrządowania skrzyni biegów (pewnie ma na to i tak wpływ wiek auta) oraz apetytem na olej silnikowy nie ma na co narzekać)
Dziennik kosztów dla Toyota Celica VI
9,1
11,2
~JaKKoz
Coupe 2.0 i 16V 175KM 129kW
Abolutnie nic, w końcu to Toyota z lat 90... auto nie do zdarcia :) Wymieniłem sprzęgło, rozrząd, filtry, oleje, świece... ale to wszystko obligatoryjnie ;)