Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 (48) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Dla mnie największa wada tego auta. Długo musiałem się przyzwyczajać, żeby zmieniać biegi bez szarpania. Nieprecyzyjna, toporna, krótko zestopniowana, silnik zero elastyczności więc trzeba naprawdę często zmieniać biegi. Nie da rady jechać 60 km/h na 5 biegu, plomby wypadają. Trzeba też pamiętać, żeby wymieniać w niej olej co 60tys km bo inaczej się zepsuje. Coś za coś brak koła dwumasowego.
~Marcel
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Na skrzynię bardzo trzeba uważać. Twarde sprzęgło sprawia, iż czasami nie dociskamy go do końca, a w rezultacie lubi sobie zgrzytnąć. Wszystko zależy od kierowcy, ale w innych autach nie spotkałem się z takim problemem. Wysokość lewarka osobiście bardzo mi odpowiada, ale to już kwestia indywidualna.
~myszyn81
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
przy redukcji na 2gi bieg przy prędkości 30km/h i większej wydaje dźwięk jak przy niedociśniętym sprzęgle. poza tym bez zarzutu, nie mam z nią żadnych problemów, usterka nie pogłębia się. jedyne co mnie na początku denerwowało to lekko przechylony drążek ale to chyba dla wygody pasażera.
~Leex
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Trafil mi sie egzemplarz w ktorym byla ona hm... nieprezyzyjna. Jedyny mankament tego samochodu. Ale jakos nigdy nie mialem czasu zglosi tego na gwarancji. Po prostu biegi ciezko wchodzily, zwklaszcza przy zimnym oleju w skrzyni. Ale nigdy nie nawalila :)
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Lewarek długi, mało precyzyjny, biegi czasem nie chcą wejść, czasem trzeba wystrzępić na 2x, a wsteczny to musowo wyprzęgać 2x. Często coś zgrzytnie. Brakuje jak cholera 6 biegu. W miarę cicho i komfortowo jedzie się do 100km/h...
~PrzemoC
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Sławna skrzynia MMT. Gorsza od hydraulicznej ale zawsze lepsza od manuala. Nie wiele gorsza trzeba podkreślić jeśli chodzi o komfort. Na pewno ekonomiczniejsza bo ma małe opory i auto mało pali.
~tr
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Trochę ciężko wchodzą biegi szczególnie wsteczny. W sumie to całkiem nowe auto i cały czas liczę że się dotrze :) jakby co na pierwszym przeglądzie wspomne w serwisie
~matys
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
..chyba jedna ze słabszych stron Corolli IX...dosyć ciężko pracujące sprzegło w połaczeniu z niezbyt precyzyjną skrzynią, nie przystoi tej marce...
~Tt
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
To najgorszy element auta moim zdaniem. Uciążliwy wsteczny i jednak zbyt mała precyzja przełożeń. Na trasie brakuje też 6 biegu.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
~MichałG
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
nie jest zbyt precyzyjna, niezsynchronizowany wsteczny, czasami trzeba wciskać ponownie sprzęgło, żeby wszedł.
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback