Lista ocen Toyota Corolla VII (137) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 191 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eosrulez
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Nie spodziewałem się tego, aczkolwiek podczas jazdy, gdzie było ponad 35 stopni, a auto było nagrzane, po paru kilometrach nawiew był dość chłodny. W zimę natomiast niesamowicie szybko się nagrzewa, co jest przydatne w mroźne dni. Jednakże wciąż w lato brakuje tej klimatyzacji, bo zanim nawiew nieco zacznie nas ratować - mamy niezłą saunę w środku, dlatego jeśli ktoś nie ma nerwów do gorąca, to polecam szukać bardzo bardzo rzadkiej wersji auta...
~TG_1993
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Grzeje niestety dopiero po całkowitym nagrzaniu silnika, za to chłodzi odrazu. W mojej wersji brak klimatyzacji. Po dłuższym postoju z nawiewów wylatują liście i inny brud zebrany przy przedniej szybie. Dodatkowo nawet z wyłączonym nawiewem i zamkniętymi kratkami, powietrze lekko powiewa. Czasami brzydki zapach przy grzaniu. Pozatym nawet przy jednej osobie lubi zaparować (tylnią szyba bardziej niż przednia)
~blazejgrabski@o2.pl
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
No cóż przydała by się pewnie klimatyzacja ( w niektórych późniejszych egzemplarzach była oferowana seryjnie). Ale nie jest źle, tym bardziej, że mam wersje "specjal hit", która jest seryjnie wyposażona w elektryczny szyberdach. Jeśli chodzi o estetykę to zamiast suwaków nawiewu przydały by się lepsze "pokrętła" lub inne rozwiązanie. Suwaki stosowano w autach z lat 80-tych.
~arturbiszczan@tlen.pl
Sedan 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Ogrzewa się dosyć szybko (chociaż w Suzuki Swiwcie było jeszcze szybciej) i nigdy nie musiałem wykorzystać pełnej mocy ogrzewania. Chłodzenie działa sprawinie i nie najgłośniej. Problemem, przynajmniej u mnie jest żle skierowany nadmuch na nogi gdyż mam ciągle problem z cierpnącą prawą nogą, na którą dmucha mi cały czas chłodne powietrze co dzczególnie jest uciążliwe w zimie.
~miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Nie ma klimatyzacji, ale w lecie zimny strumień powietrza popłynie już po minucie jazdy, mimo, że auto stało na słońcu. W zimie potrzeba około 4-5 min aby nagrzać auto po całonocnym postoju na mrozie. Może to kwestia uszczelek, ale kiedy wsiadałem rano zimą do auta, to panowała tam chyba niższa temperatura niż na zewnątrz.
~Miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Nie mam klimatyzacji, ale w lecie zimny strumień powietrza popłynie już po minucie jazdy, mimo, że auto stało na słońcu. W zimie potrzeba około 4-5 min aby nagrzać auto po całonocnym postoju na mrozie. Może to kwestia uszczelek, ale kiedy wsiadam rano zimą do auta, to panuje tam chyba niższa temperatura niż na zewnątrz.
~Zbyszek
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
W lecie bardzo szybko się nagrzewa, bez klimy trudno wytrzymać, ale za to w zimie już po chwili szyby są odmrożone i nie zaparowują. Na ostatnim i przedostatnim stopniu głośna i natarczywa praca dmuchawy. Coś za coś - nawiew jest wtedy tak silny że w srodku powstaje huragan.
~marcin wawa
Sedan 1.4 XLi 16V 88KM 65kW
nigdy nie parują szyby nawet jak jest kilka osób w aucie. przy tem -28 trzeba utrzymywać wyższe obroty bo ogrzewanie dmucha letnim powietrzem. w normalnych zimowych temperaturach do -20 ogrzewanie działa juź po chwili max 4-5 min właczonego silnika.
~MzL
Sedan 1.3 16V XLi 75KM 55kW
to parowanie szyb jest troche denerwujace ale nagrzewa sie szybko wiec wiekszych problemow nie ma Niektorym moze sie nie podobac przesuwana regulacja wszelkich nawiewow ogrzewania itd ale mi to nie sprawia problemu tylko trzeba sie przyzwyczaic
~Paweł z W-wy. jeryhoo@tlen.pl
Kombi 1.6i 105KM 77kW
szybko i mocno grzeje, klima bez problemu. przy 129 tyś km, robiłem przegląd, wymiana odczynnika i sprawdzanie szczelności. W stacji mechanik stwierdził, że nie spotkał auta 9-letniego z tak sprawna klimą. Ocenił ją na 99% sprawności.