Lista ocen Toyota Corolla VII (152) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eosrulez
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Na postoju i zwykłej spokojnej jeździe do 50-60 km/h jest dobrze. Lecz gdy chcemy wkręcić Corollę na obroty to słyszymy jak silnik jak na Japońca przystało - umila fanom Corolli/Toyoty/Japońców/motoryzacji jazdę swoim dźwiękiem, nawet przy seryjnym wydechu. Na trasie pomimo pełnego zaufania dla tej konstrukcji można przestraszyć się czy aby nie robimy mu krzywdy. To tylko złudzenie, te silniki są pancerne, a złudzenie to odczuwamy przez...
~piotr27
Sedan 1.4 XLi 16V 88KM 65kW
Mimo upływu lat nic nie skrzypi. Do prędkości 90 km/h prawie idealnie tylko delikatny szumek opon i wiatru. Powyżej 100 dość wyraźnie słychać silnik. Powyżej 120 jest już nie przyjemnie. W escorcie było to znacznie lepiej rozwiązanie,mimo słabszego silnika. Poza tym nie mogłem zwalczyć jakiejś nieszczelności na wysokości sondy lambda w układzie wydechowym która powodowała straszny rezonans i hałas.
~TG_1993
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Pisząc o tym, że karoseria jest jednym minusem, trochę się zapomniałem. Mój dziadek kupując ten model prosto z salonu, spierał się z problemem stykającej przedniej szyby. Pozatym auto lubi skrzypieć na zimnym silniku, a w zimie na każdym progu zwalniającym i nierówności w drodze. Przy większych prędkościach dobre głośniki to podstawa. No ale czego wymagać od takiego staruszka
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
No tutaj Corolla nie błyszczy, do 100 km/h jest naprawdę bez zastrzeżeń, powyżej gdy silnik wchodzi na ponad 3 tyś obrotów robi się głośno. Na autostradzie jak musiałem śmignąć 350 km ze średnią prędkością ok.135 km/h od hałasu głowa bolała. Powyżej 150 km/h żeby usłyszeć pasażera trzeba prawie krzyczeć!Nie jest to przyjemne.
~testdriver
Kombi 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Nie jest idealnie. Słychać odgłosy toczenia - chociaż po wymianie opon na firestone multihawk zrobiło się wyraźnie ciszej - poziom akceptowalny. Silnik głośny pow. 3 tys obr - w zasadzie najlepiej szybko zmieniać biegi i nie przekraczać 100 kmh - wtedy będzie ok.
~gicior
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Wyciszenie to akurat słaba strona tego auta, a przynajmniej mojego egzemplarza. Może to jest spowodowane powypadkową przeszłością mojego auta. W każdym razie przy prędkości powyżej 100km/h ma się wrażenie jakby szyby były niedomknięte.
~testdriver@o2.pl
Kombi 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Silnik do 3000 cichutko, powyżej wyrażnie głośniej. W czasie jazdy do ok 90 km słychać tylko szum kół. No właśnie zawieszenie nie filtruje zbyt dobrze hałasu związanego z toczeniem sie autka, szczególnie z tyłu (kombi ma tylko roletkę)
~Karol
Sedan 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Przy staniu przed światłami nie słychać silnika(dosłownie). W trakcie jazdy miejskiej też niewiele słychać. Na trasie przy prędkości ponad 120 słychać już silnik, jednak nie ma tragedii. Nie słychać za bardzo podmuchów wiatru.
~miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Bardzo słabe wyciszenie. Przy prędkościach powyżej 100 km na godzinę nie można było całkiem swobodnie rozmawiać, a radio trzeba znacznie podkręcić. Dopiero po sprzedaży wpadłem na to, że może to wina uszczelek drzwi.
~Miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Bardzo słabe wyciszenie. Przy prędkościach 120 km na godzinę nie można całkiem swobodnie rozmawiać, a radio trzeba znacznie podkręcić. Warto oglądnąć się za materiałami wygłuszającymi grodzie oraz pokrywę silnika.