Lista ocen Toyota Previa I (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacek
Minivan 2.4 132KM 97kW
Zużycie paliwa jak na taki czołg całkiem spoko. Gazu 11-13 litrów a benzyny jakieś 8-12. Tyle samo pali dwulitrowe benz+LPG kombi klasy średniej (vectra, mondeo i inne takie). Ceny przeglądów - wymiana oleju chyba co 20 tys km i wchodzi go tam dość sporo - 6 litrów. Sama wymiana łatwa. Ogólnie nie psuje się prawie nic - bo tam nie ma się co popsuć - w previi wszystko jest proste. Elektronika jest japońska i porządna. Jeśli jednak ten samochód...
~Mac
Minivan 2.4 132KM 97kW
Paliła mi 16-17 lirów, spartańska, wybuchowa instalacja gazowa !!! Rozwaliło przepływomierz!!! Pogrzebałem trochę i teraz pali 12,7 do 14,9 litrów LPG. ( Jeśli ktoś miał podobne problemy to niech pisze na meila, jeśli będzie trzeba to pomogę !!!) A to przecież automat, i nie oszdzędzam pedału gazu ! Tyle pali polonez!!! Napraw jak dotąd nie było a przejechałem narazie 13000 km.
~KICEK38
Minivan 2.4 132KM 97kW
MIELEM DUZO KLOPOTU Z INSTALACJA LPG. NA ZWYKLEJ INSTALACJI NIE RADZE JEZDZIC - WYSTRZALY NIE Z TEJ ZIEMI .JEST ZA DLUGI DOLOT POWIETRZA DO SILNIKA 1 M 20 CM. PO ZAMONTOWANIU SEKWENCJI PROBLEMY ZNIKLY . ODRADZAM ZWYKLEJ INSTALACJI LPG. POPSULA MI PRZEPLWOMIERZ 400 ZL.
~Remick
Minivan 2.4 132KM 97kW
JEDYNA WADA PREVKI nigdy nawet dokładnie nie sprawdzałem bo bym chyba ją od razu sprzedał!!ale coś za coś wole moja mega-komfortowa prevkę niż pseudo vany-gnieciuchy bez fantazji typu vw sharan w którym czujesz się jak w tanim busie a PKS-u
~anndomag
Minivan 2.4 132KM 97kW
Mam LPG. Cykl mieszany 15l/LPG 100km (czyli 50% trasa i 50% po duzym miescie wojewodzkim w tygodniu - dla mnie to wynik bradzo OK, tyle pala auta z malymi (1.6-1.8) silnikami beznynowymi bez gazu. To ja wole Previe z LPG.
~Michał
Minivan 2.4 132KM 97kW
Jazda po mieście - do przełknięcia 16,5l LPG/100km. Na trasie i wjeździe mieszanej jest dobrze od 11,7 do 13,5l LPG/100km. Naprawy ograniczają się do wymiany części eksploatacyjnych np. klocki ham 90zł/komplet.
~zuczek
Minivan 2.4 132KM 97kW
Sporo pali, ceny części zamiennych w normie, największy problem to mechanicy którzy nie znają się na tym aucie no i kiedy zobaczą gdzie jest silnik i jaka jest dostępność do zrobienia czegokolwiek to prędzej czy później rezygnują.
~galtom
Minivan 2.4 132KM 97kW
Nie wiem jak jest w innych MPV\'ach. Previa w cylku miejskim nie przekracza 13l (nawet jezdzac dosc dyznamicznie) na trasie (prawdziwa autostrada w niemczech) udalo mi sie zejsc do 9.6l/100km.
~parrot
Minivan 2.4 132KM 97kW
Średnie zużycie paliwa (2WD, manual) wynosi ok. 11 l/100km; to chyba nieźle? Nie miałem poważnych awarii, ale doświadczenia znajomych nie wskazują na ponadprzeciętnie wysokie koszty

Usterki Toyota Previa I

Toyota Previa I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin Brzeziński
Minivan 2.4 132KM 97kW
Jak na taki samochód nie dużo pali. Jeżdrze na lpg gaz i nie spalił więcej niż 14 l. przy pełnym obciążeniu i nie żałując mu gazu.Polonez mi pali 13l więc jest ok.