Lista ocen Toyota Previa I (43) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~anndomag
Minivan 2.4 132KM 97kW
Ja mam stary 4 biegowy automat. Zmienia biegi bez klopotu, miekko, bez szarpniec, przy 3 tys. obrotow mam 120km/h na liczniku. Pewnie, ze sa nowsze, lepsze (i bardziej awaryjne!) skrzynie ale w przeciwienstwie do np. Voyagera tej skrzyni nie trzeba sie bac. Jest to tez zdecydowanie lepszy wybor do tego auta niz manual. W polaczeniu z tempomatem obslugwanym z kierownicy - miodzio. A jak sie jeszcze rozlozy podlokietnik dla prawej reki (bo nie...
~Mac
Minivan 2.4 132KM 97kW
12 letnia automatyczna skrzynia biegów. Bałem się tego automatu jak zarazy przed zakupem, teraz nigdy nie chcę manualnej !!! Zwłaszcza gdy trzeba często jeździć w korku i ruszać pod górę !! :) BAJKA ! Moja żona to dopiero jest zadowolona ( z samochodu oczywiście ) :)
~montemax@list.pl Gdyby się Ktos z Was chcial podzielic doswiadczeniami to zapraszam
Minivan 2.4 16V 4X4 132KM 97kW
Skrzynia i jej przełozenia są dla mnie rewelacyjne szczególnie w przypadku wyprzedzania na trasie 90km/h 5 bieg , redukcja na 3 i jest taki kop , ze nie ma obaw przy wyprzedzaniu. Wada/Usterka ? W moim przypadku podczas wlączania wstecznego biegu czasami sobie zgrzytnie.
~jacek
Minivan 2.4 132KM 97kW
Manual jest zestrojony naprawdę bardzo dobrze. Piątka nie jest ani za niska ani za wysoka. Naprawdę duży plus. Popsuć ta skrzynia też się chyba łatwo nie daje. Mechanizm wybierania biegów toporny jak w ursusie.
~parrot
Minivan 2.4 132KM 97kW
Wsteczny bieg trzeba się nauczyć włączać - tu jest bardzo podobnie jak w moim poprzednim aucie - seicento; czasami bywa to irytujące; poza tym działa precyzyjnie.
~galtom
Minivan 2.4 132KM 97kW
Sprawdzony, 4 biegowy automat Toyoty. Jest oczyiwscie funkcja Overdrive Off (brak opcji Power), jest mozliwosc redukcji biegow z D do 2 i L w czasie jazdy (przydatne w gorach).
~Michał
Minivan 2.4 132KM 97kW
Skrzynia zestopniowana przyzwoicie. Trzeci bieg idealny do wyprzedzania, chociaż przy prędkościach 120-130 km/h da się wyprzedzać na 4 i na 5 biegu.
~wojtus_wawa
Minivan 2.4 132KM 97kW
Biegi wchodzą leciutko(mam manuala). na każdym biegu silnik ciągnie jak w sportowym aucie. rewelacyjnie dobrane przełżenia
~tom.sikora@op.pl
Minivan 2.4 132KM 97kW
Do zmiany biegów trzeba użyć trochę siły . Krótka jedynka ale za to na piątce można się bujać od 60 km .
Dziennik kosztów dla Toyota Previa I
11,5
~waldek
Minivan 2.4 132KM 97kW
często bieg wsteczny wchodzi z oporem ,po zakupieniu auta dolewałem olej do skrzyni biegów