Ocena kierowcy - Toyota Prius III Hatchback

Leex, 8 lat temu
Silnik 1.8 HSD 136KM 100kW
Rok produkcji 2010
Toyota Prius III Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Świetny samochoód. Świetna skrzynia bezstopniowa. Płynność od staru do końca. Jak mu przycisnąć ze świateł to wszyscy zostają daleko ztyłu. Poniżej 3sek do 50/godz.. Wystarczy sprawdzić przebieg momentu na wykresie. W momencie startu system hybrydowy generuje 460 Nm. Potem spada. Spalanie w cyklu mieszanym miasto i podmiasto 5,5 l zima przy -15. Tylko po mieście poniżej czterech nawet.Bez jakiegoś oszczędzania. I to przy 140 KM. Zawsze byłem przekonany do technologii hybrydowej. Ale po zakupie wrażenia są jeszcze bardziej pozytywne. Rozładowana bateria potrafi się naładować do fula czekając na światłach dwie zmiany.
System hybrydowy działa lepiej niż sobie wyobrażałem.
Bezstopniowa eCVT ( coś jak hydrokinetyczna) działa wyśmienicie. Te skrzynie uchodzą za najbardziej trwałe narynku
Nie mam żadnych zastrzeże?.
Do tylu może przeszkadzać dzielona tylna szyba.
Nie mam zastrzeżeń
Nie mam zastrzeżeń
Duży rozstaw osi. Płaska podłoga z tylu i zaskakująco pojemny bagażnik.
Przy wciśnięciu gazu w podłogę silnik wchodzi na obroty. Nie jest głośniejszy niż auta klasowe. Poza tym bloga cisza.
Spalane na jesień zaraz po zakupie nie przekraczało wzasadzie 5l. Klocki i tarcze przy tym przebiegu są jeszcze fabryczne. Prz lekkim chamowaniu hamulce nie hamują a robi to silnik elektryczny ładując baterie.
Auto droższe niż porównywalny benzyniak. Trzyma cenę.
Na razie za wcześnie. W każdym razie nie ma tu dwumasówki, Dpf-a, wtrysków, rozrusżnika, alternatora, czy pasków osprzętu. Klima jestnapedzana elektrycznie.
Za krótko jak na razie. Hybrydy uchodzą za niezawodne, na co też liczę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 HSD 136KM 100kW [l/100km]

5,1