Ocena kierowcy - Toyota RAV4 III MPV

Silnik 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Toyota RAV4 III MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Dobra elastycznosc,dynamika takze zaskakujaco dobra dzieki ladnemu momentowi obrotowemu.Glosny na "zimno" jednak kiedy sie rozgrzeje w mojej ocenie -cichy,jak kazdy diesel. Narzekajacy na moc moga nabyc powerboxa vteca - 165KM przy 355Nm momencie = rakieta :) .Nie tracimy gwarki.
Tylko o to moge miec zal.Jak w aucie za 120tys moze cos haczyc??Widze ,ze u reszty posdiadaczy pojawia sie ten sam problem tylko ,ze na roznych biegach :) .U mnie haczy jedynka na "zimno" kiedy sie jednak przejade pareset metrow ta dolegliwosc ustepuje a reszta biegow jak w "maslo".
Cos pieknego jak w kazdym suvie badz terenowym.Jezdzilem grand vitara i CRV - najlepiej w terenie spisala sie vitara i ku mojemu zaskoczeniu RAV.CRV pozostaje piekna bulwarowka.Kto bierze 120tys w teren tak naprawde?? :)
Uwazam ,ze fakt przebywania wyzej od osobowek podobnie jak w tirach daje znacznie lepsza widocznosc podczas jazdy a szczegolnie kiedy pada deszcz.Z czujnikami parkowania mozna sie wszedzie na wstecznym wcisnac.Duze lustra przednie takze rewelacyjnie uprzyjemniaja jazde i daja poczucie bezpieczenstwa.
Przyznaje ,ze obsluga komputera moglaby byc praktyczniejsza ,jednak mi to nie przeszkadza bo interesuje mnie zasieg ,ktory jest na stale wyswietlany oraz odcinek jaki zdazylem przejechac.
Super.Diesel 2.2 jak moj poprzednik napisal faktycznie potrzebuje podczas mrozu dluzszej chwili zeby sie nagrzac.Dwustrefowka i automat pracuja bez zastzrezen.
Wolalbym miec wersje USA bo to kon przy wersji europejskiej :) ale czego wymagac jesli oni tam na v8 zasuwaja a wacha w cenie wody mineralnej :) .Miejsca wystarczajaco dla rodziny z dzieckiem.
Diesel lubi poklekotac jednak jak pisalem po rozgrzaniu ustaje.Moim zdaniem silnik jest cichy ale przyznaje ,ze jestem fanem diesla.Jesli ktos chce cisze polecam benzynke CRV(slabe przyspieszenie) - cisza ,ze zastanawiam sie nieraz czy silnik sie kreci.
Normalne spalanie jak na taka bude.Poprzednie mondeo pali tyle samo.Wszystko oczywiscie zalezy od stylu jazdy,przyznaje ,ze na trasie czasem pocisne.Tej klasy auta pala srednio 7,9 l na 100 a broszurki to wielka sciema - sparwdzone w outlanderze,vitarze i crv - 6,4 na 100 chyba jadac 60km na godzine a czasem popchnac :)
po 7 tys bylby to skandal.Oby tak dalej.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V D-4D 136KM 100kW [l/100km]