Ocena kierowcy - Toyota RAV4 III MPV

teodor, 15 lat temu
Silnik 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Toyota RAV4 III MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : niskie spalanie i przyśpieszenie
i plus , że wygląda ekstra, dobrze że nie kupiłem podobnych u konkurencji - jak to dzisiaj widzę to aż się sam sobie dziwię ze sie zastanawiałem nad kupnem tamtych
przyśpiesza jak trzeba, mozna jechać spokojnie a kiedy można i trzeba przyśpieszyć jest dobry zapas pod pedałem. Wyprzedzanie mimo sporej masy to przyjemność. Na autostradzie śmiga 200 na godzinę i nie jest zbyt łakomy. Urlop we Włoszech - średnie spalanie wyszło 6.7 l/100 a można było pocisnąć.
no ta dwójka to jakiś problem dla toyoty, ale da się wytrzymać, jasne że za spore pieniądze oczekiwało się masła, ale widocznie coś tak miało być
spodobało mi się sztywne auto, jak chciało się bujać jak karetą to nie powinno sie kupować SUVa a limuzynę - i taniej i pływa. Czujniki chyba robią dobrą robotę, bo nie ma obaw przy jeździe w deszczu czy po śniegu.
siedzi się wysoko, wszystko widać szybciej, łatwiej wyprzedzać albo zrezygnować z wyprzedzania. Z tyłu czujniki załatwiają sprawę, i tak gdyby nawet tam była szyba do podłogi to nie łatwo by było parkować tyłem
wszystko pod ręką, przydaja się dodatkowe gniazdka z zasilaniem, np. do lodówki czy dvd, fajne sa te "tajne" schowki w bagażniku, można sporo ukryć i łazic bezpiecznie i np. zwiedzać
tu chyba nikt nie miał zastrzeżeń - perfekcja, i chłodzenie i ogrzewanie zimą , dobra jest ta funkcja szybkiego dogrzewania i podgrzewanie wycieraczek
mnóstwo miejsca, chyba nikt nie będzie narzekał na ciasnotę, fotele mogły byc lepiej dopasowane, ale to znowu przecież SUV, miało byc terenowo ? to jest !
no szumi, ale jak sie jedzie 150 - 170, to musi szumiec, ale nie może być tak różowo. jak zimny to trochę głośniejszy, ale nagrzewa się szybko.
tu zaskoczenie najwieksze - za taką jazde , takim wozem i tylko 6,5 - 7 to naprawdę skromnie i to w cztery osoby i pełny bagażnik
no toyota tania nie jest, ale to było wiadomo juz przed wejściem do sklepu,
uszczelka pod maską to śmiech na sali - byle deszcz a tam brud wlatuje pod maskę, nie podoba mi sie to niestety, jakiś też luz z ta maską, że jak sie jedzie bardzo szybko to ta maska jakoś sie podnosi, wybrzusza, albo to takie wrażenie, ale też tej maski to jest spory kawał blachy, ręczny trzeba będzi echyba podciągnąć
na szczęście brak, oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V D-4D 136KM 100kW [l/100km]

6,3