Ocena kierowcy - Toyota RAV4 III MPV

Tomcisko, 17 lat temu
Silnik 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Toyota RAV4 III MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
myśle że Toyota RAV4 to bardzo uniwersalne auto i nie rozczaruje swojego właściciela jeśli chodzi o mnie to jak na razie miło mnie zaskakuje i gdy myślę że że znam już ją dobrze to znowu mi sprawia miłą niespodziankę. Jedyna znacząca rysa to brak świateł Xenonowych, jeśli chodzi o resztę to ok. Jak dla mnie naprawdę Super Autko
Silnik to największa zaleta tego auta, jak na tę masę i taką wysokość to wręcz genialnie. Do tego spalanie w granicach od 6 przy bardzo spokojnej jeździe do 9 przy prawdziwym szaleństwie to naprawdę super.
Skrzynia nie spełnia moich wymagań zwłaszcza ich zmiana bardzo specyficzna a zmiana biegu z pierwszego na drugi to naprawdę koszmar. co do przełożeń to nie mam zaszczerzeń no i ten szósty bieg - super sprawa
bez zarzutu ravkę prowadzi się naprawdę przyjemnie, zgadzam się że luksusowa limuzyna to ona nie jest ale myślę że konstruktorzy znaleźli optymalne rozwiązanie między luksusem a bezpieczeństwem.
oczywiście jak na SUVa, bardzo dobra na wszystkich patrzysz z góry przez co więcej widać, inni nas tak nie oślepiają a jeśli chodzi o tył pojazdu to polecam czujniki cofania.
jak dla mnie extra wszystko w zasięgu ręki kierownica ustawna we wszystkie kierunki, fotel dobrze wyprofilowany, dużo schowków, wygodna pozycja za kierownicą.
nie zdąrzyłem sprawdzić we wszystkich warunkach pogodowych ale jak dotąd bez problemu. Jak na diesla to naprawdę szybko się nagrzewa, nic nie paruje do tego funkcja czyszczenia powietrza we wnątrz pojazdu.
Przestrzeń... w tej klasie największa więc co tu dodawać , miejsca jest naprawdę sporo tak jak dla kierowcy tak i dla pasażerów. Nawet tylną kanapę można rozłożyć i wygodnie się na niej przespać wczasie długiej podróży
hmm co napewno można powiedzieć to to że silnik nie da nam zapomnieć że jest dieslem. Oczywiście nie jest źle choć myślę że mogło by być ciut lepiej
zużycie paliwa jak na tego typu auto jest naprawdę niskie jak już wspominałem od 6 dla osób z lekko nogą do 9 dla tych którzy lubią poszaleć co do cen przeglądów to jeszcze nic nie mogę powiedziec bo nie miałem
Jak na polskie warunki to nie jest tania tym bardziej słyszę że za oceanem jest sporo tańsza a do tego z większymi możliwościami opcji czy to silnikowych czy też dodatkowego wyposażenia.
to w końcu Toyota a marka zobowiązuje, usterek brak a zainteresowanie dilera samochodowego sprawowaniem samochodu ponad przeciętna
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V D-4D 136KM 100kW [l/100km]