Lista ocen Toyota Verso Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2013-2018 (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sielim
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
CVT - gładka jazda, inteligentna - w miarę możliwości utrzymuje niskie obroty, dzięki czemu przy prędkościach miejskich wykorzystuje dużą sporą moc silnika i trzyma na niskich obrotach minimalizując spalanie. "Wyczuwa intencje" i np. włącza hamowanie silnikiem jak hamujemy z górki - tu byłem mile zaskoczony :) Poprzednio miałem nissana z automatem hydraulicznym i takich rzeczy tam nie było ;)
~Qirol
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
6 bieg pozwala oszczędzać paliwo, ale krótkie przełożenia 1-3 męczą w mieście. Z drugiej strony są bardzo elastyczne przez co na 3 można pokonać większą cześć trasy. Sprzęgło słabo, albo za dużo gazu albo za mało - ciężko wyczuć albo za bardzo przyzwyczaiłem się do dwumasy. Biegi nie haczą, chociaż czasami ze wstecznym jest problem. Polecam jednak dopłacić za automat.
~LafarM
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo przyjemnie, że jest 6 biegów. Szkoda, że Mitsubishi Outlander 2.4 nie ma takiej skrzyni bo obniżyłoby się spalanie. Przy pierwszych kilometrach miałem wrażenie, że podczas zmiany biegów pojawiało się haczenie. Po przejechaniu pierwszych 400 km nie widzę już tego problemu.
~Krakus
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
6-cio biegowa skrzynia sprawdza się na trasie. W mieście trzeba często zmieniać biegi. Różnica między 5 -tym i 6 tym biegiem nieznaczna, z 4 można od razu dać 6. Następny samochód będzie w automacie.
~Piotr
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
W czasie jazdy bdb ale czasami muszę rosprzęglić przy zmianie z jedynki na wsteczny lub odwrotnie. Szóstka mogłaby byc bardzoej nadbiegiem jest raczej taką 5 plus.
~Paweł
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo przyjemna. Biegi wchodzą bez oporów. Skrzynia jest wystarczająco precyzyjna. Długość skoków lewarka również jest w granicach normy.
~roninekgdansk
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Biegi wchodzą precyzyjnie. Duzy plus za lokalizację dzwigni zmiany biegów, bardzo wygodne rozwiązanie, praktycznie nie ruszamy ręki z podłokietnika.
~Krzysztof
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
6 - cio biegowa, łatwo wchodzą przełożenia. Biegi krótkie, na szóstce mało elastyczna, ciągnie dopiero od 80 km/h w górę
~Sławek
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jak na razie niema z nią żadnych problemów. Jest 6 biegów i na trasie spisują się super.
~trevor
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Skok lewarka mógłby być nieco krótszy, czasem haczy przy wrzucaniu wstecznego, ale to norma w japończykach
Toyota Verso Minivan Facelifting