Lista ocen Toyota Yaris I 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 (112) - Silnik

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Barthos_SD
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
W ogólnym rozrachunku silnik tego autka jest według mnie jego największym atutem. Dzięki systemowi VVTi jest elastyczny i ekonomiczny. Bardzo ładnie idzie z dołu (V-ty bieg i około 60-70 km/h - no problemo, a przy dodaniu gazu płynnie i bez protestów do przodu), choć jak chcemy szybko przyspieszyć i wyprzedzać np. TIRa to radzę zejść z 5 na 3 i dopiero zabierać się za delikwenta :) No i tutaj wychodzi, niejako drugie oblicze VVTi-ka bo...
~yariss
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Mój japończyk (vin JTDJW...) to bez wątpienia najlepsze auto jakim jeździłem do tej pory. Kupiony we Francji ale wyprodukowany w Japonii!!! To naprawdę ma ogromne znaczenie bo francuskie yarisy już nie sa takie bezawaryjne. Wierzcie mi przez 4 lata tylko przeglądy, wymiana olejów i filtrów. ZERO napraw! ostatnio pojawił się \"check engine\" wystarczyło przeczyścić przepływomierz powietrza i znów silnik nabrał życia. Koszt? instrukcja w...
~Łukasz W.Winiacz | winiacz1@tlen.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik oceniam pozytywnie na 4, ma odpowiednią moc która zapewnia autku niezłe osiągi, pali dość rozsądne ilości paliwa, nie psuje się, kultura pracy też bardzo dobra, jest jedynie bardzo głośny przy wyzszych prędkościach ale to już chyba zasługa żle zestopniowaniej skrzyni. Elestyczność - bardzo dobra ale żeby jeżdzić w ciszy trzeba częściej zmieniać biegi:) Bardzo podoba mi sie elastyczność na 5 biegu na którym możemy podróżować od ok....
~wesoly1234@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
1bieg-56km/h,2bieg-107km/g,3bieg-153km/h,4bieg-187km/h przyspieszenie do 100km/h zalezy od paliwa i umiejetnosci zmiany biegow ale ok 9,9s jaki auto ma szanse ze swiatel !!!!!! malo JAKIE taka odpowiedz! opel CALIBRA 2L 120KM, nie ma najmniejszysz szans tak samo jak GOLF 4 poj,1,6l tez zostaje z tylu jak dziecko .moja ocena YARIS SUPER SPRINTER!!!! trase GDANSK-BOLONIA[ITALIA]1800km,jechalem 14godzin,spalanie 6,2l
~eTom
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik ( 1.3 ) to mocna strona w Yarisie.Przyspiesza rewelacyjnie ( ponizej 11s do 100km/h) bez zajakniecia.Zadnego opoznienia w reakcji na dodanie gazu i to nawet z 40km/h na 5 biegu a na 1 biegu potrafi jechac plynnie, bez szarpania, slimakiem pod gore ....bez dodawania gazu !!! Zakres obrotow uzytecznych jest duzy i jak odpowiednio "powajhowac" biegami to wieksze i mocniejsze fury dostaja w kosc :-))
~Wiktor
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Kultura przeciętna, silnik cichy poniżej 2800RPM; przy około 3tyś dźwięk jest nieprzyjemny, potem jest głośny dość, bez brzmienia, poprostu głośny. 80-120 na V-biegu powyżej 20s czyli raczej słabo (konkurencji przewaznie zajmuje to o jakieś 2s mniej). Nie przekraczając 4000RPM (od góry:) ) da się jechać w miarę dynamicznie: 50km/h na 1 biegu; 105km/g na 2gim
~kameleon2005@o2.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
przejechałem autem ponad 70000km w 17 miesięcy więc mogę cokolwiek powiedzieć.silnik 1,3 to rewelacja auta wyższej klasy mają problemy z dotrzymaniem tempa.instalacja gazowa sprawuje sie rewelacyjnie 7/100km/lpg 12-14zł/100km...!!!!!!na gazie [rzejechałem ponad 40000km bez problemowo.po przejechaniu 70000km zmieniłem tylko klocki hamulcowe i olej co 10000km.
~qbutek
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Doskonały w mieście - nic więcej nie potrzeba do szybkiego przemieszczania się. Trochę brak mocy w trasie. Spalania w warszawskich korkach do 9,5 l/100km. Ale w trasie nie ma problemu przy spokojnej jeździe zejść poniżej 5 l/100km, choć oczwiście jadąc z pedałem w podłodze można osiągnąć w trasie 10,5 l/100km.
~mattbe
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik chodzi bardzo ładnie, nie oszczędzam go specjalnie bo mieszkam pod miastem i od razu na zimnym silniku rozpędzam sie do 90-100km/h. Bardzo elastyczny i z przyjemnym dźwiękiem. wyprzedzanie przy prędkościach miejskich i na trasie bez problemu. Na autostradzie juz troche gorzej.
~sober@op.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Lepszego silnika benzynowego tej pojemności nie ma na rynku. Bardzo elastyczny i ekonomiczny. Poradzil by sobie z ciezszym autem niz yaris. Obroty mozna spokojnie utrzymywac w przedziale 1000-2000. Od 4000 wciska w fotel, choc robi sie glosno.