Lista ocen Toyota Yaris I 1.4 DI 75KM 55kW 2001-2005 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MMM
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Doskonały silnik 1.4 d4d najlepszy dowód, to to że do obecnej chwili jest produkowany i stosowany w różnych samochodach Toyoty. Bardzo zwarta, prosta i nowoczesna 8 zaworowa konstrukcja. (tym bije na głowę wszystkie małolitrażowe diesle). Bardzo dobra konstrukcja pod względem naprawy inaczej mówiąc przyjemny w naprawie, nie sprawia większych kłopotów. Bardzo dobre materiały stosowane do jego budowy sprawiają, że jest bardzo wytrzymały. Łańcuch...
~Tytus
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Bezproblemowy, bardzo elastyczny silniczek z małym wyjątkiem. Od dwóch lat co jakiś czas (np. trzy razy na odcinku 10km, innym razem raz na pół roku) włącza się CHECK ENGINE (przy predkościach do 70km/h) a co za tym idzie auto przechodzi w stan awaryjny, musimy się zatrzymać i odczekać 2 minuty, następnie jedzie normalnie. Niestety nikt nie może nam pomóc z tym problemem (żadnych problemow na kompie nie wykazało). Przeczytałem gdzieś na necie...
~Narcyz - gg 409138 jak sa pytania :]
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Jedynie gdy jest zimny daje o sobie znac ze jest dieslem, bardzo dobra elastycznosc choc ponizej 2000 obr malo sie dzieje - sprezarka zalacza sie gdzies kolo 1700-1800 ale zaczyna dzialac od 2000, samochod pali srednio od 3 do 5 litrow, najczestsze srednie spalanie 4,1, rekordowe niskie 2,7, wysokie 6,5, silnik jest dobrze wyciszony choc pewnie jeszcze troche by mogli poprawic, BARDZO szkoda ze nie ma 90KM jak w Corolli, ale poza tym jest SUPER
~klimper
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Brak turbodziury to jedna z zalet tego silnika. Ewidentnie (chyba jak w każdym dieslu) temperatura robi najwięcej jeśli chodzi o elastyczność pracy i spalanie. W jednym z ciepłych miesięcy (ok 25-30 stopni) jeżdżąc tylko po mieście spalił średnio 4,3. Zimą tragicznie też nie ma, -20stopni mój egzemplarz przynajmniej odpala bez problemu, dużo głośniej pracuje no ale to w końcu diesel...
~Andrzej
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Silnik bardzo dynamiczny dla tak lekkiego autka to daje dobre osiągi. Na początku nawet go nie słyszałem - dobre wytłumienie (do 120 km/h), z czasem to zaczęło się zmieniać, ale może dlatego ze jeździłem również innymi klasami aut i zacząłem słyszeć w yarisce słyszeć silnik. Silnik bardzo trwały jeśli się przynajmniej trochę o niego zadba.
~gg409138 - jak ktos ma pytania
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Wadą silnika jest całkowity brak reakcji na wciśnięcie pedału gazu poniżej 1800 obrotów, powyżej 2000 już idzie. Pracuje prawie jak benzyniak, tylko zimny i powyzej 3800 obrotow przypomina ze jest dieslem. Elastycznosc wspaniala, na trasie nie jeden raz zdziwilem duuuzo wieksze samochody z benzynowym silnikiem
~ipaq
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Auto nie jest sprinterem ale elastyczność i wyprzedzanie to coś pięknego, naprawdę tylko samochody z wyższej półki mogą się równać w tym zakresie, przy delikatniejszym traktowaniu pedału gazu odwdzięcza się niskim zużyciem paliwa. oleju nie bierze a wycieki to pojęcie nie znane.
~Menelli
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Bardzo wysoka kultura pracy jak na tak małe i jednak mimo wszystko słabo wyciszone auto. Po rozgrzaniu nie słychać, że to Diesel. Chyba jeden z najlepszych silników jakie stworzono w historii, nie wysilony, całkowicie bezawaryjny. Nie bierze ani gram oleju.
~rpietraszko@autograf.pl
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Wielka siła przy niskich obrotach, praca-przyjazny klekocik jak to w dieslu. Dużo daje turbinka:-)zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Najnowacześniejsza technologia, słowem jestem bardzo zadowolony.
Dziennik kosztów dla Toyota Yaris I 1.4 DI 75KM 55kW
5,2
~plecildiono
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Bardzo prosty przyjazdny dla uzytkownika, wymiana filtrow, oleju czy naprawy wszędzie łatwy dostęp. Mógłby lepiej zbierać się z niższych obrotów, ale przy takim spalani jest ok.