Lista ocen Toyota Yaris I 1.4 DI 75KM 55kW 2001-2005 (27) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tytus
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Wentylacja... może być, trzeba pamietać o czyszczeniu filtra powietrza kabinowego (w tym celu należy wyciągnąć schowek pod poduszką pasażera, za nią jest szuflada z filtrem), zamiast oryginału można użyć fizeliny do okapów. Ogrzewanie... z racji że to diesel na ciepłe powietrze poczekamy nieco dłużej, jest to spowodowane wyższą sprawnością cieplną silnika czyli mówiąc prosto mamy wiecej mocy a mniej ciepłego powietrza (na początku bo później...
~Narcyz - gg 409138 jak sa pytania :]
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
hm... do predkosci 2/4 jest ciche i szybko odparowuje przednia szybe, problem jest z bocznymi przednimi a tragedia z bocznymi tylnymi, 1.4 D4D jak na diesla przystalo daje cieplo po 2x dluzszej drodze niz 1.0 ale to w koncu diesel i tak jestem godny podziwu poniewaz rozmieszczenie temeperatury wydaje sie rownomierne i przy -25 mozna 30 miec we srodku (LUPO ma dodatkowe elektryczne ale i tak jest tragicznie)
~klimper
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Jak się jedzie z 4 pijakami w zimie to ciężko nawet klima nie wydala :) Ogrzewanie załącza się podobno (bazując na rozmowach z innymi) po standardowym czasie/kilometrach jak wiele innych samochodów. Brakuje mi czasem lepszego ogrzewanie/schładzania przedniej szyby.
~gg409138 - jak ktos ma pytania
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
nie wolno doprowadzic do zaparowania szyb, pozniej trudno je odparowac - przednia idzie szybko ale boczne fatalnie... tylne (wersja 3d) czasami odparowuja po 1h, samochod niesamowicie grzeje nawet przy -25 na zewnatrz, w lecie sie momentalnie nagrzewa - warto zainwestowac w klime
~piotrekaudi260180
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
klimatyzacja szybko chłodzi wnętrze pewnie za sprawą tego że wnętrze jest małe , ale z ogrzewaniem już nie jest tak kolorowo trzeba w zimie z 10 km przejechać aż samochód nabierze temperatury
~Menelli
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
W lecie super, w zimie cóż - można było przejechać 20km a w aucie zimno jak przy ruszaniu ... Miałem wrażenie, że cała para na początku idzie w silnik, żeby go rozgrzać. Przy dłuższej trasie już lepiej.
~raf
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Nagrzewa sie powoli jak to dieselek, pozniej grzeje juz ladnie. Czy macie tak, ze w momencie wlaczenia wentylatora, kiedy pokretlo ogrzewania ustawione jest w polu czerwonym podnosza sie wam oboroty ???
~Andrzej
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Jeśli się wymienia filtry łącznie z filtrem kabinowym wszystko działa bez zarzutu. Zimą oczywiście silnik musi się nagrzać, ale kabina mała więc potem jest już ciepło.
~maciej
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Wydajne i dobre ogrzewanie - bynajmniej latem. Nie jeździłem moim D-4D zimą - bo nie dawno kupiłem. Klimatyzacja manualna chłodzi super - na wylocie -1 stopień :)
~:)
Hatchback 1.4 DI 75KM 55kW
Klima chłodzi, grzanie grzeje. Szybki momentalnie odparowują w razie takiej potrzeby, lustereczka się rozmrażają i wszystko gra.