Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 5d

Hubtor, 17 lat temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2006
Toyota Yaris II Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
ekonomiczny, niezawodny, ergonomiczny, sporo (jak na tą klasę) miejsca w środku, ładny.... silnik 1.0 to muł na 2-ce. 3-ka i 4-ka jest OK.
jak na 1.0 to myślałem że będzie gorzej. Na pewno nie warto redukować biegów przy wyprzedzaniu - nic to nie daje. Na 2-ce yariska jest STRASZNYM MUŁEM. 3-ka i 4-ka jest OK.
ewidentnie najsłabsza część auta. Chociaż mój yaris2 wyprodukowny był w Japonii (tylko dwie pierwsze partie dotarły do Europy z silnikiem 1.0, potem ruszyła fabryka we Francji) Wrzucenie wstecznego czasami trzeba powtórzyć - polski wkład do japońca?.
niesamowita zwrotność! ten samochód zawraca prawie w miejscu - to trzeba zobaczyć! kiedy zawracam na skrzyżowaniu to spokojnie po nawrtoce mogę wybrać środkowy lub nawet lewy pas :-)
rewelacja! widzi się wszystko jak na dłoni do przodu,na boki i do tyłu - zero problemów z parkowaniem. W żadnym innym samochodzie nie czułem się tak pewnie jak w y2.
niesamowita ilość schowków. najlepsza jest ta za kierownicą - w sam raz na okulary i przepustki
na początku w ogóle nie parowały szyby - teraz nie jest już tak super. ogrzewanie jest ciche i wydajne - pokrętła na początku sprawiały mi trudność - musiałem na nie zerkać, żeby zobaczyć w jakim są ustawieniu - teraz robię wszystko na pamięć.
jeśli maksymalnie zwiększy się komorę bagażnika to pasażerowie mają tyle miejsca na nogi co w fiacie 126p. Kierowca i pasażer mogą czuć się komfortowo, o ile lubią widzieć wszystko dookoła. Siedzenia ustawione są wysoko (to nie to co w peugocie czy punto3) coś ala skoda fabia. Siedzienia są bardzo wygodne to duży plus.
tego najbardziej się obawiałem...dźwięku silnika... NIE SŁYSZĘ PRACUJĄCEGO SILNIKA...super wyciszone auto. Silnik słyszą co najwyżej piesi, ale to ich problem :-)
super niespodzianka! Średnie zużycie paliwa to 6,5l/100km na jednym baku bez uważania na oszczędną jazdę. Jak przez dwa tygodnie BARDZO się starałem to średnie zużycie wyszło mi 5,9l/100km!!!! na jednym baku - coś nieprawdopodobnego. W lutym czeka mnie pierwszy przegląd i wtedy będę wiedział co wart jest ten wóz.
za tą cenę nie ma lepszej alternatywy.
odradzam wszystkim zakup firmowego alarmu challenger. szósty raz byłem w serwisie toyoty nie potrafią mi go naprawić!!! alarm po jego aktywowaniu wydaje (nie zawsze) dwa sygnały SYRENĄ...mój sąsiad dostaje już kurwicy gdy parkuję pod jego oknami po północy....
zero, zero usterek - miła niespodzianka po ośmiu latach jazdy w puntoI.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 69KM 51kW [l/100km]

6,2