Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

Jackowiak, 9 lat temu
Rok produkcji 2001
Volkswagen Bora Kombi 2.0 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : On naprawdę ma 8 zawory.
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Kupiłem bo nasłuchałem się zachwalań ludzi którzy posiadają te auta. WV "taczka" 30 lat za innymi markami (wyłączając Forda i Opla). Przestarzałe konstrukcje, te same elementy w każdym samochodzie (np. przełącznik świateł ten sam od Audi po Skodę od lat 90). Komfort jak w C360. Skromnym "umysłowo" ludziom na pewno się spodoba. Dobre spasowanie elementów karoserii.
8 zawory w 2000r? - to nie żart! Silnik pochodzi z czasów Fiata 125p. Dodano do niego elektronikę. To jak założyć do roweru czujnik deszczu nic nie wnosi, przeszkadza i się psuje.
Nie rozumiem jak ktoś może pisać że biegi wchodzą super. Jeździłem Audi i paskami i wszędzie ta sama tragedia - biegi przełączają się powoli i trzeba użyć dużej siły (tak po chłopsku).
Cała bryła jedzie po zakrętach. Proste zawieszenie w stodole naprawisz bez problemu.
Bez zastrzeżeń tylko dlaczego mniejsze lusterko od pasażera?
Do radia podnosisz rękę. Do wentylacji zniżasz głowę żeby złapać dobre pokrętło. Światła z drogiej strony. Ładnie podświetlane wszystko.
To najlepszy dowcip producenta. Stopnie dmuchawy oraz jej głośna praca. Sterowanie nawiewem. Wydaje mi się że w Żuku to podobnie pracowało.
To niewielki samochód z niewielką przestrzenią. Tak jak u innych producentów.
Komfort żaden. Głośno! Przy 120km/h wydaje mi się że pilotuję odrzutowiec - maksymalne skupienie. Ci co wypisują że jest super chyba nigdy nie mieli innych samochodów. Ten samochód jest droższy niż "francuz" tej samej klasy a w stosunku do nich wypada co najmniej tragicznie.
Skąd te dane w raportach spalania na tej stronie? Chyba z instrukcji obsługi albo wyświetlacza. Dlaczego mi NIGDY nie zszedł poniżej 10l/100km (zawsze obliczam z górnicy dolewania). Mi przy prędkościach ok 110km/h zawsze pali ok 11 l/100km. Jak szybciej to spokojnie łyknie 12l i nawet sobie wyrzutów nie robi a Wam pali 6? Chyba że połowę drogi pchacie. Oczywiście rano na ironię na wyświetlaczu mnie wita wskazanie 8,2 l/100 :)
Drogie auto wyniesione ponad inne nic nie mającymi wspólnego z rzeczywistością przechwałkami przez które i ja chciałem cudu skosztować. Wyszło jak zawsze w takich przypadkach na szczęście to nie żona.
Jak w innych bez wyjątku.
Nie było tak samo jak w całej reszcie poprzednich aut więc bez porównania.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,7