Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

Rok produkcji 2000
Volkswagen Bora Kombi 2.8 V6 4motion 204KM 150kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie : mało trwałe zawieszenie
Dynamiczne rodzinne auto. Bora z silnikiem VR6 w wersji Kombi ( variant ) to juz rzadkość na drogach. Osobiscie zawsze podobal mi sie wyglad tego auta. Nie znosze golfow 4 i passatow b5 zas Bora jest po prostu piekna :D Auto daje naprawde duzo radosci z jazdy a zwlaszcza w zime. Pierwsze co robie gdy spadnie sniego to jade na parking wylaczam ESP smigam bogiem a dopiero pozniej biorę szufle i odgarniam ;) Ogolnie nigdy nie przypuszczałem ze stane sie wlascicielem tego auta. Wczesniej szukalem BMW z rzędową 6 ( e36, e46, e34, e39 )Bore przypadkiem znalazlem na aukci no i w tym miejscu musze stwierdzic iz bije na leb wszystkie te beemy. Dzwiek silnika o niebo lepszy. Jedynie przed czym musze przestrzec nowych nabywców Bory z vr6 aby szukali aut z silnikiem o oznaczeniu BDE (byly jeszcze AQP i AUE) Ja niestety jestem posiadaczem Bory z silnikiem o oznaczniu AQP i ciezko z czesciami do niej a zwlaszcza z rozrządem. Nie oszczędzajcie również na oleju. Ja leje do swojej 5w30 Motula X-Clean
Dlatego wlasnie kupilem ten samochod. Pieknie mruczy. Szybko wkreca sie na obroty. Nie muli na nizszych obrotach
niby 6 biegow lecz przelozenie bardzooo krotkie. Wbijajac szósteczkę przy 80km/h mamy juz 2 obrotow
jestem pod wielkim wrazeniem. Naped na 4 łapy robi swoje. Auto trzyma sie drogi jak powinno
okej lecz pojawia sie juz purchle
Wszystko cacy
wszystko okej lecz jesli chcemy ustawic temperature w aucie jednak trzeba sie naszukać tych przyciskow
no i tutaj musze stwierdzic iz jest lipa. Parujące szyby w zime.
jak na auto takich gabarytow nie ma tragedii.
Silnik jest bardzo dobrze wyciszony lecz dla mnie to minus. Uwielbiam ten pomruk Vra :D Druga sprawa, przy predkosciach autostradowych czyli 130 w gore juz jest dosyc glosno w aucie
No i tutaj juz nie jest tak wesolo. Wiadomo to jest VR6 i swoje lyknac musi. Srednie spalanie 12l przy oszczednej jezdzie da rade zejsc do 10l. Najgorzej gdy jazda odbywa sie tylko w miescie. Wtedy spalanie srednie skacze nawet ponad 13.5l
Cenia nie jest zbyt wygórowana a jakoś calkiem przyzwoita
czujniki lubią padać. A niestety nie są tanie.
póki co cisza i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 4motion 204KM 150kW [l/100km]

12,0