Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

Tomek, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Bora Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny, a jednocześnie mocny i dynamiczny!
Układ elektryczny : Drobne usterki elektroniki.
Silnik : Nieduże wycieki oleju.
To już mój drugi Wolksvagen (poprzednio golf III) i mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Wśród wad mogę wymienić słabe światła mijania, kiepskie ogrzewanie, drobne usterki. Zalety: Bora to samochód bardzo dopracowany, dobre materiały wykończenia, nic nie trzeszczy, nie skrzypi, bardzo dobry, ekonmiczny i stosunkowo dynamiczny silnik (diesel 101KM), niezły moment obrotowy. Bogate wyposażenie seryjne. Duży komfort. Ponieważ wszystko hula jak trzeba, powiem o kilku szczególikach, które mnie pozytwynie zaskoczyły: 1. Sposób aranżacji bagażnika: pod podłogą, świetne schowki i rozplanowanie przestrzeni, zdejmowana, naciągana roleta zakrywająca bagażnik. 2. Otwieranie tylnej klapy- wystarczy dosłownie dotknąć klamkę , by uruchomić elektryczne mechanizm otwierający zamek. 3. Utrzymywanie temperatury silnika- nie wiem jak vw to zrobił, ale silnik jak osiągnie 90 stopni, to wskazówka ani drgnie w żadną stronę, bez względu na to, czy stoimy w korku, czy jedziemy na trasie. A załączenie się wentylatora, to naprawdę żadkość (w przeciwieństwie np. do Forda Mondeo). 4. Podświetlenie deski rozdzielczej i wnętrza- kwestia gustu, ale dla mnie rewelacja! 5. Bardzo duży zasięg na jednym baku (850-950km)
Kupiłem auto 6-cio letnie z przebiegiem \"niby\" 100tys. Zrobiłem w ciągu 2 lat 60tys. Silnik bardzo ekonomiczny (5-5,5l/100km połowa przebiegu na trasie), a jednocześnie dynamiczny (duży moment obrotowy). Nieduże wycieki oleju, poza tym bez zarzutu.
Wszystko ok. lekko i płynnie.
Zawieszenie nieco twarde,w porównani np. do francuzów, ale ja takie lubię. Auto bardzo dobrze się prowadzi.
Widoczność bardzo dobra we wszystkich kierunkach. Szyby generalnie nie parują (regularnie wymieniany filtr nawiewu kabiny).
Jak to u Volkswagena, może bez finezji, ale na pewno wszystko jest na swoim miejscu. Brawo!
Wentylacja ok, ale ogrzewanie przy tym silniku dosyć słabe. Zimą długo się nagrzewa.
Nie mam porównania z innymi samochodami w tej klasie. Generalnie mogłoby być ciut więcej miejsca z tyłu, chociaż nie jest źle.
Coż pompowtryskiwacze dają o sobie znać, chociaż nie można powiedzieć, że jest jakiś wielki hałas w samochodzie. Do ok. 140km/h całiem komfortowo, choć oczywiście głośniej, niż w benzynie.
Poprzedni właściciel twierdził, że pali ok. 7l/100km. I naprawdę nie wiem jak to robił, bo ja nie przekrczyłem 5,5l. Fakt, że połowę przebiegu robię na trasie, ale drugą w korkach po mieście (śląsk). Może po prostu jeżdżę ekonomicznie (nie szarżuję).
Cóż, ceny wyższe od średnich w klasie, ale warto!
Zdarzają się drobne usterki, wymieniałem czujnik ABS (100zł), wyłącznik stopu przy pedale hamulca (45zł), zatarła się wycieraczka tylnej szyby (naprawiłem sam), ostatnio nie działa spryskiwanie tylnej szyby.
Jak na razie brak. Zawsze niezawdony.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

5,1