Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Sedan

Łukasz, 18 lat temu
Rok produkcji 1999
Volkswagen Bora Sedan 1.6 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Dobry jak ktoś lubi VW i ma kase na przeglądy i remonty.
Silnik dobrze pracuje, często jednak przepustnica daje znać o sobie i obroty szaleją, w miare elastyczny jednak żadnych cudowności. Je dużo oleju ( 2 litry na 15.tyś km )
Biegi wchodzą dość ciężko ale też nie tragicznie, cała skrzynia wogóle poszła mi w rozsypkę po 90tyśkm przebiegu i trzeba było kupować nową ( na koszt importera haha )
Sztywne zawieszenie, w miare wytrzymałe jednak dużo za nisko miska olejowa co poskutkowało wieloma uderzeniami w nią i dziwie się że jeszcze nie pękła. Dobrze się trzyma na zakrętach.
Widać :)
Wygodny
W zime długo się nagrzewa bardzo, jednak w lato bez otwarcia okien jest bardzo ciężko.
Da się spać w 3 osoby wygodnie w 4 już ciężko. Miejsca jest znośnie jak na taki samochód.
Cichutki jak ma się orginalny tłumik to prawie bezgłośny
Trzeba wyczuć ten samochód by mało palił. To maksymalne to było w zimę :) ale tylko jedną i do dziś nie wiem jak to zrobiłem. A na trasie przy prędkości 90km/h to spala 6.5 litra z pełnym obciążeniem. Przy prędkościach 120-140km/h spala już około 9 litrów.
Za takie pieniądze spodziewałem się samochodu niewadliwego a tutaj wychodzi masa usterek. NIEPOLECAM. Przerzucam się właśnie na Mercedesa 123 rocnzik 1980 z silnikiem 2.4 diesel :)
Dużo usterek , duperelek. A to szyby, a to światła, a to notoryczne przepalanie tylnego pozycyjnego, a to problemy z oswietleniem w srodku, głównie elektryka kiepska , mechanizm wycieraczek się zajeździł, przepustnica się zepsuła, dużo tego
po 4 latach i 90tyś km samochód miał wymienione sprzęgło i skrzynie biegów !!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

13,0