Ocena kierowcy - Volkswagen Caddy III Caddy Facelifting

Andrzej, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Caddy III Caddy Facelifting 2.0 TDI 140KM 103kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Funkcjonalność
Witam jestem użytkownikiem dwóch VW Caddy 2,0 TDI (140KM) i 1,9 TDI (105KM). Jeśli chodzi o funkcjonalność rewelacja zarówno do biznesu jak i auta dla rodziny szczególnie z małym dzieckiem ( wózek do tyłu bez odpinania kół itp. przesuwne drzwi i wysokość auta super się sprawdza z wkładaniem dziecka szczególnie w hipermarketach). W modelu po liftingu możliwość wypięcia tylnich siedzeń bez żadnego klucza czy śrubokręta a przestrzeń rośnie niesamowicie. W porównania do berlingo przestrzeń ładunkowa jest o jakieś 15cm dłuższa. Silnik 2,0 TDI bardzo elastyczny i daje radochę z jazdy ale pamiętajmy że te ?pudełka? nie są przeznaczone do ścigania. Spalanie w mieście 9,1 l/100km. Na tle konkurencji jest zauważalna różnica wykończenia i poziom auta. jeżeli miał by mi służyć tylko do wożenia towaru czyli furgon to chyba bym zastanowił się czy jest sens przepłacać za VW. Jednak w moim przypadku auto pełni role dostawczaka, auta rodzinnego i jeszcze musi się prezentować aby nie był to stricte wół roboczy i te wymagania spełnia idealnie. Generalnie auto nie jest pozbawione wad ale i tak zdecydowałem po raz drugi na zakup tego auto. Zapraszam do mojego możliwie obiektywnego opisu na WIĘCEJ. Pozdrawiam
Silnik elastyczny. Załadowane autko nie staje się mułem. Spokojnie z trzeciego biegu można ruszać.
6-cio biegowa skrzynia sprawdza się doskonale. 130km/h i silnik pomrukuje na 2000 obrotów.
Jest to skrętne pudełko ale jak jest pusty to na nierównościach tyłem buja ( w tego typu autach tego nie unikniemy).
Przód super wysoko siedzimy duża szyba jest super. Lusterka poezja. Mankament widok na prawy bok, w przypadku skrzyżowań gdzie droga podporządkowana jest pod niewielkim kątem do drogi głównej pojawia się utrudnienie, boczny słupek oraz przesuwne drzwi zasłaniają nie małą przestrzeń ( ale to jest kwestia przestawienia się ? albo ustawiamy auto prostopadle do drogi głównej aby widzieć wszystko w prawej przedniej szybie, albo zatrzymujemy auto wcześniej aby uniknąć odchylania głowy do tyłu.
Wersja Confortline podłokietnik regulacja wysokości siedzeń oraz kierownicy itp. Ja się czyje swobodnie w tym aucie.
Wszystko jest ok. Oczywiście w rozgrzany dzień z chłodzić tak dużą przestrzeń trzeba chwilkę poczekać.
Więcej nie potrzeba.
Jeśli chodzi o silnik to jest dobrze. Natomiast przy dużych prędkościach słychać wiatr i irytujące jest świst powstający przy lusterkach. Z drugiej strony to nie jest czego opływowe wozidełko tylko kawał pudła.
Jeżdżę przede wszystkim po mieście jak trzeba gdzieś się wcisnąć czy szybko ruszyć to trzeba i już ! ale aby go piłować to nie i uczciwie mówiąc pali 9,1l/100km po trasie około 6 trzeba liczyć nie mniej. Dla porównania Caddy 1,9 TDI (105KM) pali mi 8,1l/100km po mieście na trasie przy 90km/h 5 -5,5l/100km
Drobne usterki psują opinie o niezawodności VW a doświadczenie z z VW Caddy 1,9 TDI 2005r. też nie pozostawiają złudzeń że te auta się nie psują.
Irytujące są trzeszczące plastiki ( kierownica, przy zegarach, przy szybie tylnich drzwi)w salonie usłyszałem że to są samochody robocze i ich wykończenie nie jest tak dobre jak osobówek hmm? Po dwóch latach przesuwne drzwi opadły, tylnia kanapa blokuje się przy składaniu ( 3 razy w salonie i tak sobie z tym nie poradzili) hmm drobne usterki ale irytujące gdzie ta jakość VW ?
Oby wcale.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]