Lista ocen Volkswagen Fox (27) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~induktor
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Zaskakująco dobrze jak na 3-cylindrowy motor o mocy zaledwie 54 KM. Bardzo zrywny, do prędkości powiedzmy 90 km/h rozpędza się niczym gokart - wiem, to subiektywne uczucie, niezmierzone żadnymi przyrządami, ale to auto z zamierzenia miejskie i w tej roli sprawdza się idealnie. Dla porównania, fabrycznie nowy fiat 500L mojej żony, z silnikiem 95 KM jest strasznie ślamazarny, jedzie jakby mu się nie chciało. Kultura pracy jednostki 3-cylindrowej...
~uzii3
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Silnik uważany za jedną z pomyłek VW. Ogólnie nie było tragedii, jednakże obroty biegu jałowego podniosły się do 1050. Nie wiem, co było przyczyną. Mimo próby diagnozy usterka pozostała do sprzedaży, przez co palił 0,5 litra więcej, co też nie jest tragedią. Od początku posiadania zdarzało się, że nie chciał odpalić (niezależnie od warunków, różne odstępy 2 tygodnie, pół roku, nie było reguły) za pierwszym razem, za 3 zapalał, nie było to...
~Blade
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
zadziwiajace jest jaka elastycznosc ma ten silnik, 30km/h wrzucam 3, 40km/h 4, 60km/h 5 i ciagnie na kazdym biegu, coprawda nie ma wtedy jakiegos oszalamiajacego przyspieszenia ale idzie, 70KM to nie duzo ale jak zalaczy sie turbo to jest czym przyspieszyc, jedynie do kultury pracy mozna miec zastrzezenia, na jalowym biegu czuc wibracje na nadwoziu i wogole sam silnik na jalowym dosc mocno wibruje
~VW fun
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Tryb miejski 5,5 l/100km Trasa 4 l /100 km Chyba mówi samo za siebie!!! Samochód fajny mam wersie max doposażoną i ogólnie auto oceniam 5/5. Do tej pory jeździłem VW Golfem V 2006r, w Fox-ie komfort mniejszy ale na stacjach paliwowych mnie nie znają, a 75 KM do tej masy pozwala na 185km/h.
~Tokyo
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Silnik 1.2, 54 KM jest trochę za słaby. Trzy cylindry niby tańszy w eksploatacji ale czuć nierówną pracę. Spalanie też nie powala. Jako auto miejskie jest ok. nawet na wakacje można jechać ale w dwie osoby bo bagażnik tez niewielki. Za to miejsca dla kierowcy i pasażera jak w vanie.
~Rx
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Silnik ma tylko 55 KM ale moment 108Nm juz przy 3000! Czyli daje rade na starcie. Inne auta maja mniejsze momenty przy 3800obr. Wyprzedzanie bez redukcji na 5 biegu 80-120 bardzo bezpiecznie. Troche za duzo pali. Brak mocy ponad 130km/h. Vmax 150km/h
~jimmm
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Auto nawet się zbiera, przy tym naprawdę niedużo pali. Minus - trzycylindrowiec. Pracuje głośno i trochę nierówno. Po 200 tys rozsypał się mechanizm wyrównoważający, ale to w zasadzie jedyna poważna awaria, która mi się przytrafiła.
~turysta
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
1.4 benzyna , średnio ok 6,5 do 7 litrów na 100, ale jazda raczej dynamiczna, niby tylko 75 km, ale waga 1045 robi dobrą robote, max 175 km na autostradzie, ale przelotowa do 140 wtedy silnik sie tak nie męczy,
~Maciej
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Beznadziejny silnik. Mała moc, niska kultura pracy i na dodatek bardzo awaryjny. 3 cylindrowy wynalazek VW, który pracuje jak kosiarka. Do 70 km/h rozpędza się dosyć szybko, powyżej jest beznadziejnie.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Fox
5,3
9,6
~Mario
Hatchback 1.2 i 55KM 40kW
Same problemy z elektryka silnika ,jednostka z VW polo trzycylindrowa.Ciągłe problemy z czujnikami ,sonda wymieniona 2 razy. Porażka ,skarbonka bez dna w tej wersji silnikowej.