Ocena kierowcy - Volkswagen Golf II

Silnik 1.6 TD 60KM 44kW
Rok produkcji 1991
Volkswagen Golf II 1.6 TD 60KM 44kW 1989-1991 - Oceń swoje auto
Ni ma co narzekać.
Całkiem nieźle jak na lata 80-te, silnik pracuje jak niemiecki diesel ale nie ma co narzekać - nie jest źle.
W zimie czasami ciężko wchodzi jedynka a poza tym OK.
Ciężko mi ocenić bo mam obizone zawieszenie i troche twarde ale przez 2 lata użytkowania nic się nie działo.
Trochę za małe lusterka.
Widać w tym aucie upływ czasu ale nie jest najgorzej - nie trzeba szukac przełaczników.
Ja nie narzekam pasażerowie też nie (chyba że na brak tylnych drzwi bo mam wersję 3-drzwiową) ale wsiadanie na tylny rząd foteli sprawia mniej kłopotów niż u konkurencji nawet w nowszych autach.
Jak na 15-letniego diesla to dość dobrze. Ale mimo wszystko przy wysokich obrotach troche głośno.
Bardziej ekonomicznego auta chyba nikt nie wynalazł jeszcze. Ceny części nie są wysokie ale linka od sprzęgła kosztowała mnie ponad 100zł - to całkiem sporo. Pozostałe podzespoły dość niedrogie (wiem ze słyszenia).
Droższy od konkurencji ale chyba warto zapłacić troszkę więcej za VW - trwały i solidny samochód.
Nic się nie dzieje, tylko rzeczy eksploatacyjne. Raz mnie zawiódł - pękła linka od sprzęgła ale na szczęście na parkingu.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD 60KM 44kW [l/100km]