Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

bbb, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.4 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Ściągnięty z zagranicy z przebiegiem 199 tys. Wymieniono łożyska , olej , pompę i rozrząd ale nadal zachowuje sie jak czołg, przyspieszenie taki jak w cieniasie 700,zauważyłem dośc słabe trzymanie sie drogi (po naszych polskich dziurach jeżdząc) ,problemy ze skrzynia biegów- jak nie łożysko padło to cos w drzwiach skrzypi. Jakby jeszcze tego było malo to lakier zaczyna schodzić !!! na masce i drzwiach . Myślałem że niemiecka technika jest niezawodna, ale chyba sie troche (jak nie wiem czy bardziej) pomyliłem. NA dodatek jego mało ekonomiczny silnik, mimo że 1,4 to pali jakby miał z minimum 2 ,4 !!! W kołach cos tam zaczyna stukac. Jest to mój pierwszy samochód( wczesniej jezdziłem (taty) Seatem Cordobą o takiej samej pojemnosci silnika- i jest różnica ! ) dlatego wiem że nie powinnienem narzekać. Ale przecież chodzi tu o ocenianie. Powiem tak - na razie nie polecam , przynajmniej takiej wersji i z takim rocznikiem . NO I JSZCZE JEDNO- to może ja trafiłem na trfny towar z zagranicy, z tego co zauważyłem inne auta tego typu trzymają się nie zle, no ale nie wszyscymajątakie szczęscie
Czasem są problemy ze zmianą biegów
przejechane 300 km, i niestety mimo że silnik tylko 1,4 CL to pali jakby jego pojemnosc byla dwa razy wieksza. Jezdze bez instalacji gazowej . Na trasie jeszcze w miare, ale w miescie to tankowac musze dwa razy w tygodniu mimo ze jezdze naprawde rzadko!!!
Mimo że to Golfniemieckiej produkcji to jednak się bardzo zawiodłem na stanie technicznym i blacharce tego pojazdu, przynajmniej na tym egzemplarzu który posiadam
m.in zaczyna odpadac lakier na progach, drzwiach, tylnej klapie i masce

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

6,7